Reklama

III Edycja turnieju darta o Puchar Starosty Sępoleńskiego (FOTO)
Powiat Sępólno

W piątkowy wieczór w Barze Zacisze odbyła się III edycja turnieju darta o Puchar Starosty Sępoleńskiego.

W zawodach udział wzięło 12 zawodników z Bydgoszczy, Nakła, Gdyni, Rogoźna oraz Powiatu Sępoleńskiego. Po raz pierwszy zwyciężył Norbbert Jagieniak reprezentujący bydgoski zespół Bad Company Sogo Stars, drugie miejsce zajął Arkadiusz Adamski (Rogoźno/Dart Taverna Nakło) a trzecie miejsce Karol Szakowski (Bad Company).

Zawodników podzielono na dwie sześcioosobowe grupy z których awans do 1/4 finału uzyskiwało po czterech najlepszych zawodników. Pojedynki odbywały się do trzech wygranych legów. W 1/4 finału najwięcej emocji przyniosło spotkanie Adamski – Rybka które zakończyło się wynikiem 3-2 mimo prowadzania 2-0 przez reprezentanta Powiatu Sępoleńskiego. Na tym samym etapie odpadło pozostałych dwóch zawodników z powiatu, a więc Warmiński J. oraz Warmiński R. (odpowiednio 0-3 z Jagieniak oraz 0-3 z Kudlinski). W pierwszym półfinale zmierzyło się dwóch zawodników Bad Company a więc Norbert Jagieniak oraz Rafał Kudlinski. Lepszy okazał się przyszły zwycięzca turnieju zwyciężając w stosunku 4-1 mimo początkowego prowadzenia przez jego klubowego kolegę. W drugim półfinale zmierzyli się Adamski z Szakowskim. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie o czym może poświadczyć m.in. rzucenie po jednym maksie przez zawodników (180 pkt.). Lepszy okazał się A.Adamski zwyciężając 4-2.

Spotkanie finałowe oraz mecz o 3 miejsce rozgrywano w tym samym czasie. Finał nie przyniósł zbyt wielkich emocji w przeciwieństwie do meczu o 3 miejsce które trzymało w napięciu do samego końca. Finał zakończył się wynikiem 5-1 dla N.Jagieniaka, a w meczu o 3 miejsce lepszy okazał się Karol Szakowski zwyciężając wynikiem 3-2. Losy meczu o ostatnie miejsce na podium ważyły się do ostatniej lotki. Warto dodać, że Kudlinski prowadził 2-0 rzucając dwa "asy" (171 pkt.) ostatecznie nie dowożąc prowadzenia do końca.

Klasyfikacja końcowa III Otwartego Turnieju Darta o Puchar Starosty Sępoleńskiego:

  • 1. Jagieniak Norbert
  • 2. Adamski Arkadiusz
  • 3. Szakowski Karol
  • 4. Kudlinski Rafał
  • 5-8. Tymczyszyn Jakub, Warmiński Rafał, Warmiński Jacek, Rybka Mateusz
  • 9-10. Noga Radosław, Banach Łukasz
  • 11-12. Wolerman Michał

Organizatorzy bardzo gorąco pragną podziękować za pomoc w organizacji turnieju oraz wsparcie Staroście Sępoleńskiemu - Panu Jarosławowi Tadychowi, właścicielom Baru Zacisze i obsłudze, Panu Jerzemu Grochowskiemu.

Już dzisiaj zapraszamy na III Otwarte Mistrzostwa Powiatu Sępoleńskiego, które odbędą się 29 września 2017 roku.

Organizatorami byli: Jacek i Rafał Warmińscy, Radosław Noga, Michał Wolerman oraz Mateusz Rybka.

Powiat Sępólno

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top