Reklama

Regaty Samorządowe Krajna Cup 2017 - już jutro
Gmina Sępólno

Samorządowcy i żeglarze amatorzy z całego regionu wystartują w regatach Krajna Cup - Pływajmy Razem. Zawody rozpoczynają się jutro (8.09) w Sępólnie Krajeńskim. To już siódma edycja tej imprezy.

W regatach biorą udział drużyny w których przynajmniej jedna osoba jest pracownikiem samorządowym. Wszyscy muszą być amatorami żeglarstwa. Załogi biorące udział w sępoleńskich zawodach to przedstawiciele różnych gmin i instytucji niemalże z całego województwa kujawsko - pomorskiego. Zawody są też okazją do zaprezentowania walorów regionów.

"Sępólno Krajeńskie ma spore tradycje żeglarskie. Od nas wywodzą się zawodnicy, którzy reprezentowali Polskę na Olimpiadach. Stąd też potrzeba promocji naszego miasta i naszego jeziora pod kątem uprawiania żeglarstwa" - mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Otwarcie regat zaplanowano na godzinę 10.00. Później rozpocznie się rywalizacja na wodzie. Zawodnicy będą się ścigali w łodziach klasy Omega. Wyniki zostaną ogłoszone o godzinie 16.00.

Wcześniej na sępoleńskim molo rozpoczną się także imprezy towarzyszące. O 13.00 inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa. O 14.00 koncert zespołu szantowego "Kubryk". Wstęp na wszystkie te wydarzenia jest bezpłatny.

Waldemar Stupałkowski - Burmistrz Sępólna Krajeńskiego

Gmina Sępólno

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top