Reklama

III Piknik Ekologiczny (FOTO)
MGOK Kamień

W sobotę 6 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbył się III Piknik Ekologiczny. Głównym celem imprezy była promocja zasad ekologii oraz uwrażliwienie na aktualne problemy ochrony najbliższego środowiska, oraz pogłębianie wiedzy wśród dzieci i młodzieży dotyczącej ekologii.

Na pikniku ekologicznym odbyły się trzy konkursy:

  • konkurs piosenki ekologicznej,
  • konkurs plastyczny na którym zaprezentowane będą rzeźby z surowców wtórnych,
  • "Ekologiczne igrzyska" które składały się z dwóch części: pierwsza część to quiz wiedzy ekologicznej a druga część to zawody sportowe.

W konkursach wzięły udział dzieci i młodzież z siedmiu miejscowości tj. z Kamienia Krajeńskiego, Płocicza, Dąbrówki, Orzełka, Obkasu, Witkowa oraz Dużej Cerkwicy.

Jury w składzie:

  1. Pani Anna Żmudzka, nauczycielka muzyki z ZSP w Kamieniu Kraj.
  2. Pani Anna Betin nauczycielka z ZSP w Kamieniu Kraj.
  3. Pan Ireneusz Bona, dyrektor MGOK w Kamieniu Kraj.
  4. Pan Ireneusz Jeliński - instruktor ds. plastyki w MGOK w Kamieniu Kraj.

postanowiło przyznać:

Konkurs piosenki ekologicznej

  1. miejsce  Agatka Cyborowska z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu
  2. miejsce Alicja Schmelter ze świetlicy wiejskiej w Orzełku
  3. miejsce Klaudia Trzcińska z Wiejskiego Domu Kultury w Dąbrówce

wyróżnienia:

  • Marta Teszka ze świetlicy wiejskiej w Dużej Cerkwicy
  • Gracjana Błoch z Wiejskiego Domu Kultury w Płociczu
  • Maja Betin  z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu
  • Jakub Wiese ze świetlicy Wiejskiej w Dużej Cerkwicy

Konkurs plastyczny

  1. miejsce Kacper Rozpłoch Z Wiejskiego Domu Kultury w Płociczu ,
  2. miejsce Kacper Buchalski ze świetlicy wiejskiej w Orzełku
  3. miejsce Błażej Warmke ze swietlicy wiejskiej w Witkowie

Konkurs Ekologiczne Igrzyska

  1. miejsce drużyna z Wiejskiego Domu Kultury w Dąbrowce
    w składzie: Oskar Gabrych, Natan Kaszuba i Mateusz Grugel
  2. miejsce Drużyna z Miejsko-Gminego Ośrodka Kultury w Kamieniu
    w składzie: Maria Kałaczyńska, Oliwia Haliniak i Maria Cyborowska
  3. miejsce drużyna ze świetlicy wiejskiej w Orzełku
    w składzie: Dorota Sucharska, Angelika Lais, Marta Szulc

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone. Sponsorem nagród był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu Krajeńskim.

MGOK Kamień

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top