Reklama

Dożynki Gminne w Orzełku (FOTO)
Gmina Kamień

Dnia 02 września 2017 r. w Orzełku odbyły się Dożynki Gminne połączone z 800-leciem wsi. Obchody rozpoczęły się przejściem Korowodu Dożynkowego na czele z orkiestrą, pocztami sztandarowymi i delegacjami z wieńcami pod świetlicę wiejską, gdzie została odprawiona Msza Święta dziękczynna za miniony rok, prosząc o urodzaj w przyszłym.

Ponadto w modlitwie polecono również poszkodowanych w nawałnicy z 11 na 12.08.2017 r. Kolekta ze mszy została przekazana na pomoc wszystkim, którzy ucierpieli w ww. nawałnicy.

Starostami tegorocznego Święta Plonów byli - Pani Aneta Zygmańska z Zamartego oraz Pan Andrzej Gwiździel z Orzełka, którzy po przekazaniu Burmistrzowi Kamienia Krajeńskiego oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim poświęconych bochnów chleba, wspólnie z nimi podzielili go między zebranych.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim, Radni Rady Powiatu Sępoleńskiego, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim Kazimierza Warylak oraz radni i sołtysi z gminy Kamień Krajeński, Księża proboszczowie parafii dekanatu kamieńskiego wraz z wikariuszami, Dyrektorzy, Kierownicy, Prezesi jednostek Gminy Kamień Krajeński, Prezesem Zarządu O/MG ZOSP RP oraz Komendantem Gminnym OSP, przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, przewodnicząca Gminnej Rady Kobiet, Prezesi Kół Rolniczych z gminy Kamień Krajeński, przewodniczące oraz członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Kamień Krajeński, przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Koronowie, Banku PKO BP S. A., Banku Spółdzielczego w Więcborku, Hodowli Ziemniaka Zamarte, media.

W swoim przemówieniu Burmistrz Kamienia Krajeńskiego podziękował za trud, jaki co roku rolnicy oraz ich rodziny wkładają w swoją pracę, zwłaszcza że ten rok nie jest dla rolników pomyślny. Zwracając uwagę na to iż dożynki są ich świętem, mającym na celu podkreślenie jak dużą i ważną rolę pełnią w społeczeństwie.

Następnie Radny Rady Powiatu Sępoleńskiego - Kazimierz Fiałkowski złożył na ręce Burmistrza Kamienia Krajeńskiego oraz sołtys wsi Orzełek - Pani Ireny Steinborn gratulacje z okazji jubileuszu 800-lecia wsi. Z okazji wspomnianego jubileuszu mieszkańcy Orzełka przygotowali wystawę zdjęć pt. "Orzełek dawniej i dziś", a Pani Anna Schmelter przedstawiła zebranym po krótce historię wsi.

Dożynkom towarzyszyły także stoiska wystawiennicze, m.in. z ludowym rękodziełem. Także najmłodsi znaleźli dla siebie atrakcje, m.in. darmowy wstęp na dmuchaną zjeżdżalnię, oraz ufundowany przez BS Więcbork popcorn i wata cukrowa.

Na wszystkich uczestników czekał poczęstunek w postaci grochówki, napojów, kawy, pysznych ciast i chleba ze smalcem oraz ogórkiem. Ponadto z okazji Jubileuszu wsi można było skosztować pysznych tortów (ufundowanych przez sołectwo Orzełek oraz Starostę Dożynek - Pana Andrzeja Gwiździel).

Obchody Dożynek Gminnych zakończyła zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.

Gmina Kamień

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top