Reklama

"Aktywni po zdrowie" (FOTO)
Gmina Kamień

"Kamieńska Grupa Nieformalna" przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kamieniu Krajeńskim od czerwca do września 2017 r. realizowała projekt pn. "Aktywni po zdrowie".

Projekt skierowany był do mieszkańców miejscowości: Kamień Krajeński, Płocicz, Dąbrówka, Witkowo, Orzełek, Obkas. W każdej placówce kulturalnej w w/w miejscowościach od lipca do września odbywały się warsztaty z doradcą żywieniowym oraz z trenerem fitness.

Na warsztatach z doradcą żywieniowym w sposób łatwy i przyjemny przekazywana była wiedza na temat zdrowego żywienia. Celem warsztatów było kreowanie właściwych nawyków żywieniowych, wyrobienie chęci sięgania po zdrową i ekologiczną żywność, oraz edukacja nt. wartości odżywczych warzyw i owoców a także innych produktów spożywanych na co dzień. Biorąc udział w warsztatach z trenerem fitness uczestnicy nauczyli się prawidłowego chodzenia z kijkami nordic walking oraz zabaw i ćwiczeń z kijkami.

Dzięki udziale w zajęciach uczestnicy wspólnie spotykali się, wymieniając uwagami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz podziwiali piękno krajobrazu swoich miejscowości poprzez spacery z kijkami nordic walking.

Projekt finansowany był przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Lokalna Grupa Działania -Naszyjnik Północy w Debrznie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu Krajeńskim.

Gmina Kamień

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top