XIV Gminny Konkurs Jasełek, Widowisk Bożonarodzeniowych i Kolędniczych (FOTO)
MGOK Kamień

W dniach 11 i 12 grudnia 2017 roku na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu odbył się XIV Gminny Konkurs Jasełek, Widowisk Bożonarodzeniowych i Kolędniczych.

W konkursie wzięło udział łącznie 8 grup teatralnych: z Przedszkola Samorządowego w Kamieniu, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu, ze Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy, z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu oraz z Wiejskich Domów Kultury w Płociczu i Dąbrówce oraz Świetlic Wiejskich z Obkasu i Witkowa.

Jury w składzie:

  • Renata Bloch - instruktor teatralny z MGOK w Więcborku
  • Urszula Brycka - Dyrektor MG Zespołu Usług Oświatowych w Kamieniu
  • Ireneusz Bona - Dyrektor MGOK w Kamieniu

Przyznało następujące nagrody:

Nagroda GRAND PRIX:

  • Dla Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu za spektakl "Mario czy już wiesz?" w reżyserii s.Doroty Bendlin i Marty Binger
  1. miejsce: Szkoła Podstawowa w Dużej Cerkwicy za spektakl "Aniołek w klatce" w reżyserii ks. Piotra Pazdy i Eweliny Wolszlegier
  2. miejsce: Wiejski Dom Kultury w Płociczu za spektakl "Oszaleli Anieli" w reżyserii Bożeny Lewandowskiej
  3. miejsce: Wiejski Dom Kultury w Dąbrówce za spektakl "Jasełka" w reżyserii Ewy Wiese
    miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamieniu Kraj. za spektakl "Wigilijna ulica" w reżyserii Ks. Marcina Kidziun

Nagroda specjalna

  • dla Przedszkola Samorządowego w Kamieniu Kraj za spektakl "Przyjaciółmi być" w reżyserii Barbary Brewka

Wyróżnienia:

  • dla Świetlicy Wiejskiej w Obkasie za spektakl "Pójdźmy wszyscy do stajenki" w reżyserii Bernadety Kiedrowicz
  • dla Świetlicy Wiejskiej w Witkowie za spektakl "Wigilijne tajemnice zwierząt" "w reżyserii Danuty Sałasinskiej


Nagrody aktorskie:

  • Roksana Strama za rolę Anioła w przedstawieniu "Przyjaciółmi być" z Przedszkola Samorządowego w Kamieniu
  • Nikola Olejnik za rolę Aniołka, Klaudia Trzcińska za rolę Aniołka oraz Rafał Bukowski za rolę Anioła w przedstawieniu pt: "Jasełka" z WDK w Dąbrówce
  • Radosław Kiedrowicz za rolę Józefa, Anna Kiedrowicz za role Anioła oraz Wiktor Jilke za rolę Pasterza w przedstawieniu " Pójdźmy wszyscy do stajenki" ze Świetlicy Wiejskiej w Obkasie
  • Oliwia Błońska za rolę Ewy oraz Mariusz Łubecki za rolę Adama w przedstawieniu "Mario czy już wiesz?" z DPS dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu
  • Oskar Gabrych za rolę Boga oraz Kornelia Lipińska za rolę Anioła w spektaklu "Aniołek w Klatce" ze Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy
  • Alicja Pankau za rolę Jagny, Joanna Dropiewska za rolę Anioła, Paulina Wiśniewska za rolę Pasterza oraz Amelia Rękiewicz za role Hetmana w przedstawieniu "Oszaleli Anieli" z WDK w Płociczu
  • Amelia Wolszlegier za rolę Marii oraz Eliasz Pałubicki za rolę Józefa w przedstawieniu "Ulica Wigilijna" z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kamieniu
  • Paweł Surdyk za rolę Marii oraz Filip Stryszyk za rolę Pastuszka w spektaklu "Wigilijne tajemnice zwierząt" ze Świetlicy Wiejskiej w Witkowie

Finał:

Rozdanie nagród oraz prezentacja wybranych spektakli odbędzie się w dniu 17 grudnia / niedziela/ od godz. 15.00 na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Kraj.

Zapraszamy do prezentacji w dniu 17 grudnia grupy teatralne z:

  • Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu
  • Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy
  • Wiejskiego Domu Kultury w Płociczu
MGOK Kamień

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top