Reklama

Zachwycali talentem aktorskim (FOTO)
MGOK Kamień

11 i 12 kwietnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbył się XXIV Gminny Przegląd Twórczości Teatralnej "MIM". Wzięło w nim udział 9 teatrów. Łącznie na scenie zaprezentowało się 150 młodych aktorów.

Jury w składzie: Urszula Brycka, dyrektor M-G Zespołu Usług Oświatowych w Kamieniu, Łukasz Sajnaj, reżyser i aktor Chojnickiego Studia Rapsodycznego oraz Ireneusz Bona, dyrektor MGOK w Kamieniu po obejrzeniu 9 przedstawień teatralnych postanowiło przyznać nagrody następującym zespołom:

W kategorii teatrów lalkowych:

  1. miejsce Teatr Lalek "Łapy" z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu za spektakl "Bajka o smoku Kubie" w reżyserii Aleksandry Szmaglińskiej

wyróżnienie:

  • dla Teatru "Michałki" ze świetlicy wiejskiej w Witkowie za spektakl pt "Król Ciapciak" w reżyserii Danuty Sałasinskiej

W kategorii teatrów żywego planu:

  1. miejsce - Teatr "Szok" z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kamieniu za spektakl "Mój przyjaciel Janko" w reżyserii Bożeny Zabrockiej i Anny Żmudzkiej

wyróżnienia:

  • dla teatru "Fart" z Wiejskiego Domu Kultury w Dąbrówce za spektakl pt: "Bo dla niektórych warto się roztopić" w reżyserii Ewy Wiese
  • dla Teatru "Zamarciaki" ze Szkoły Podstawowej w Zamartem za spektakl pt: "Na Olimpie" w reżyserii Iwony Hajdasz

Nagrody aktorskie otrzymali:

  • z teatru "Graba" z Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu - Agata Cyborowska za rolę Myszki
  • z teatru lalek "Michałki" ze świetlicy wiejskiej w Witkowie - Oliwia Berendt za rolę Królowej, Wiedźmy i Wróżki
  • z teatru "Tęcza" ze świetlicy wiejskiej w Obkasie - Julia Kiedrowicz za rolę Królewny
  • z teatru "Szok" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu - Magda Zaręba za rolę Janka Muzykanta, Dominik Klejdysz za rolę Wieśniaka i Eliasz Pałubicki za rolę Wieśniaka
  • z teatru "Witajcie w naszej bajce" z Przedszkola Samorządowego w Kamieniu - Katarzyna Mazur za rolę Czarownicy, Kuba Kamiński za rolę Gargamela
  • z teatru "Kaczuchy" ze Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy - Natalia Kwasigroch za rolę Narratora
  • z teatru "Fart" z Wiejskiego Domu Kultury w Dąbrówce - Julia Konkolewska za rolę Księżniczki Anny i Emilia Zientara za rolę Olafa
  • z teatru "Zamarciaki" ze Szkoły Podstawowej w Zamartem - Ewelina Trzecińska za rolę Hery, Oliwia Felska za rolę Demeter, Kinga Trzecińska za rolę Hermes i Polihymnia
  • z teatru lalek "Łapy" z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury - Joanna Bukowska za rolę Chłopa, Patrycja Kludzikowska za rolę Chłopki, Maria Cyborowska za rolę Smoka Kuby, Maria Kałaczyńska za rolę Matki Smoka i Brambruna, Marta Kot za rolę Ojca Smoka i Króla, Oliwia Haliniak za rolę Królewny Gryzeldy i Aniela Kałaczyńska za rolę Królewny Brygidy

Na Wojewódzkie Konfrontacje Teatrów Dziecięcych TEATR BEZ GRANIC, który odbędzie się 26 kwietnia 2018 roku w Soleckim Domu Kultury, jury XXIV Gminnego Przeglądu Twórczości Teatralnej "MIM" zakwalifikowało dwa teatry: Teatr Lalek "ŁAPY" z MGOK Kamień oraz Teatr "SZOK" z ZSP w Kamieniu.

Uroczyste wręczenie nagród oraz prezentacja dwóch nagrodzonych spektakli teatrów "SZOK " i "ŁAPY" odbędzie się w dniu 1 maja o godz. 15.00 w MGOK w Kamieniu.

Lucyna Sztandera

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj: Czytaj więcej...