Reklama

Podsumowanie trzydniowych działań "Pieszy" w powiecie sępoleńskim (FOTO)
KPP Sępólno

Wczoraj w nocy sępoleńscy policjanci zakończyli trzydniową akcje ,,Pieszy”. Stróże prawa kontrolowali czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego poruszają się prawidłowo po drodze oraz czy używają elementów odblaskowych po zmroku. Tego rodzaju działania będą niejednokrotnie powtarzane na terenie całego powiatu.

Wczoraj (23.11.16) o godzinie 22:00 zakończyły się trzydniowe działania ,,Pieszy”. W ostatnim dniu  akcji do sępoleńskich funkcjonariuszy dołączyli również policjanci z oddziału prewencji policji w Bydgoszczy. Wspólne patrole oraz kontrole ciągów komunikacyjnych w powiecie sępoleńskim miały na celu  poprawienie bezpieczeństwa pieszych, poprzez zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenia w ruchu drogowym.  Mundurowi reagowali na wszelkie wykroczenia popełniane przez  niechronionych uczestników ruchu drogowego.  Bezwzględnie  egzekwowali  obowiązek  używania  elementów  odblaskowych  przez  pieszych  poruszających  się  po  drodze  po  zmierzchu  poza  obszarem zabudowanym. W trakcie działań funkcjonariusze edukowali również dzieci jak i dorosłych w zakresie zasad ruchu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów oraz kształtowania prawidłowych postaw dzieci i młodzieży  jako  uczestników  ruchu  drogowego. 

W czasie  trzydniowych działań kontrolnych "Pieszy" mundurowi ujawnili  46 naruszeń prawa, z czego 4 osoby zostały ukarane mandatami karnymi, a przeciwko 1 zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. W pozostałych przypadkach funkcjonariusze zastosowali pouczenia. Najczęściej popełniane wykroczenia przez pieszych to: przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz chodzenie po niewłaściwej stronie jezdni. Ponadto 6 spośród pieszych nie używało elementów odblaskowych.

Policjanci  apelują  o  szczególną  ostrożność!  Przypominamy,  że  pieszy  jest  niechronionym  uczestnikiem  ruchu  drogowego.  Dlatego  tak  samo  jak kierowca, pieszy musi być skoncentrowany i dla własnego bezpieczeństwa stosować zasadę ograniczonego zaufania, tzn. zdawać sobie sprawę, że prowadzący auto może go nie zauważyć lub nie ustąpić mu pierwszeństwa.

W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego sępoleńscy policjanci podobne działania będą powtarzać systematycznie.

mł. asp. Małgorzata Warsińska, oficer prasowy KPP Sępólno

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj: Czytaj więcej...