Reklama

Ćwiczenia z ratownictwa na lodzie (FOTO)
KP PSP Sępólno

W dniach 23, 24, 25 stycznia 2018 roku na akwenach jeziora Sępoleńskiego, jeziora Więcborskiego oraz jeziora Brzuchowo strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim przeprowadzili szkolenie doskonalące z zakresu działań ratowniczych na lodzie dla strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz jednostek ochotniczych straży pożarnych włączonych do krajowego systemu ratowniczo gaśniczego.

Na zajęciach omówiono zasady dotyczące prowadzenia działań ratowniczych na lodzie oraz zasady udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy w hipotermii oraz podtopieniach. W trakcie ćwiczeń doskonalono różne techniki podejmowania osób topiących się w zbiornikach wodnych skutych lodem, wykorzystując do tego celu między innymi sanie lodowe, drabiny nasadkowe, koło ratunkowe jak również podstawowy sprzęt (węże, linki gospodarcze, bosak) znajdujący się na wyposażeniu jednostek OSP.

W szkoleniu, które nadzorował Komendant Powiatowy PSP w Sępólnie Krajeńskim uczestniczyli strażacy 3 zmian służbowych oraz 26 strażaków z jednostek OSP Więcbork, OSP Sypniewo, OSP Sośno oraz OSP Kamień Krajeński.

KP PSP Sępólno

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj: Czytaj więcej...