Reklama

Pożar komina przy Kościuszki (FOTO)
red

Do pożaru sadzy w kominie zakładu produkcyjnego w Sępólnie Krajeńskim doszło w piątek 18 listopada wieczorem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali około godz. 22.00. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 3 zastępy z sępoleńskiej komendy. Na miejscu okazało się, że palą się sadze w kominie kotłowni budynku produkcyjnego przy ul. Kościuszki. Działania strażaków polegały na wygaszeniu paleniska oraz zasypanie komina solą. Z uwagi na wysokość komina niezbędny był przyjazd strażackiego podnośnika. Po ugaszeniu pożaru strażacy prewencyjnie sprawdzili temperaturę komina przy użyciu kamery termowizyjnej. W wyniku pożaru komin uległ rozszczelnieniu i o jego dalszym użytkowaniu zadecydują służby kominiarskie.

Przyczyną pożaru było nadmierne nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym. Nikt w zdarzeniu nie został poszkodowany.

red

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj: Czytaj więcej...