Reklama

Bezpieczne Sępólno Krajeńskie
Gmina Sępólno

Poprawia się stan bezpieczeństwa w Sępólnie Krajeńskim. W regionie jest coraz mniej poważnych przestępstw, a ich wykrywalność rośnie. Według statystyk policji - mniej jest kradzieży, a i na drogach zrobiło się bezpieczniej. W ubiegłym roku nie odnotowano także ani jednego zabójstwa.

Policja podsumowała rok 2016 i porównała go z rokiem 2015. W tym zestawieniu ilość poważnych przestępstw na terenie Gminy Sępólno Krajeńskie, nieco się zmniejszyła. I tak na przykład: w roku 2015 odnotowano dwa rozboje. W roku 2016 - tylko jeden. Po jednym pobiciu odnotowano w obu tych okresach. Drobnych kradzieży było prawie o połowę mniej. Ilość kradzieży z włamaniem zmniejszyła się trzykrotnie. Z 4 do 1 spadła także ilość skradzionych samochodów. Zwiększyła się za to wykrywalność przestępstw. W roku 2015 wskaźnik ten wynosił 77%, a roku 2016 prawie 84%.

W Gminie Sępólno Krajeńskie bezpieczniej jest także na drogach. W ubiegłym roku odnotowano 4 poważne wypadki drogowe. Dla porównania, w roku 2015, było ich aż 8. Z 14 do 4 spadła ilość rannych. Szczęśliwie w ubiegłym roku, na drogach w Sępólnie Krajeńskim nikt nie zginął. Niestety więcej jest pijanych kierowców. Najczęściej są to jednak rowerzyści.

"Na podstawie tych danych, można stwierdzić, że bezpieczeństwo na terenie Gminy Sępólno Krajeńskie poprawia się" - mówi podkomisarz Krzysztof Milachowski z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim. Nowym narzędziem wspomagającym pracę policji jest Krajowa Mapa Zagrożeń. Jest to aplikacja internetowa dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi dotyczące przestępstw lub wykroczeń. Każde zgłoszenie jest weryfikowane i w razie konieczności podejmowana jest odpowiednia interwencja. Portal działa pod adresem:

Gmina Sępólno Krajeńskie co roku dofinansowuje pracę policji. Środki są przeznaczane przede wszystkim na dodatkowe patrole i doposażenie miejscowej jednostki. W tym roku samorząd przekazał na ten cel 27 tys zł. Taka sama kwota zasiliła konto policji także w ubiegłym roku.

Gmina Sępólno

Komentarze

0 #1 Nikola 2017-03-13 08:52
Bezpieczeństwo się poprawia, ja się pytam: gdzie? Rowerzyści jeżdżą po chodnikach, taranują pieszych, bo uważają, że chodnik jest ich, a dzieje się to od zakazu na ulicy Kościuszki aż po Hallera i Sienkiewicza, tego to policja nie widzi? Już nieraz byłam poturbowana przez rowerzystę a zwrócenie uwagi, że to nie droga dla rowerów kończy się wyzwiskami.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top
Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej...