Reklama

Plac zabaw w ramach budżetu obywatelskiego (FOTO)
Gmina Sępólno

Prawie 90 tysięcy złotych kosztowała budowa nowego placu zabaw w miejscowości Wałdowo w Gminie Sępólno Krajeńskie. Inwestycję wybrali sobie sami mieszkańcy. Otwarcie obiektu już jutro (08.07).

Plac zabaw w Wałdowie to jedno z dwóch zadań, które zostały wybrane przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Gmina Sępólno Krajeńskie podzieliła 200 tysięcy złotych po połowie, na inwestycję realizowaną w mieście oraz na wsi.

W mieście zwyciężyła propozycja wytyczenia trasy pieszo-rowerowej wokół Jeziora Sępoleńskiego, a na wsi - budowa placu zabaw w Wałdowie.

Nowy plac powstał w centrum wsi, przy Domu Kultury. Będzie on dostępny dla wszystkich. "Jest to nowoczesny i bezpieczny obiekt" - mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Na wyposażeniu są huśtawki, bujawki, zjeżdżalnie i zameczek dla dzieci. Całość jest ogrodzona, a podłoże stanowi specjalnie przygotowany i przesiany piasek.

Wałdowo ma już jeden plac zabaw. Znajduje się on przy szkole. Jest on jednak przeznaczony dla dzieci starszych. Do tego szkoła znajduje się w pewnej odległości od centrum wsi. Z nowego placu zabaw będą mogły korzystać maluchy w każdym wieku. Zostanie on otwarty w sobotę (8.07) o godzinie 16.00.

Gmina Sępólno

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj: Czytaj więcej...