Reklama

Każdy chce zostać Sztukmistrzem (FOTO)
Jacek Wojtania - CKiS Sępólno

Grono Małych Sztukmistrzów w naszym mieście się powiększa! A to za sprawą II Festiwalu Sztuki Cyrkowej, który odbył się w ubiegłą sobotę na targowisku miejskim "Mój Rynek". Powodzenie pierwszej edycji spowodowało, że chętnych do uzyskania tytułu "Sztukmistrza" w tym roku nie zabrakło.

Aby jednak zostać uhonorowanym tak wyjątkowym tytułem nie wystarczyło tylko przyjść na zorganizowany przez Centrum Kultury i Sztuki oraz Klub Młodych Twórców festiwal. Trzeba było wykazać się nie lada umiejętnościami. Kreatywnością, sprytem, często także odwagą oraz przede wszystkim sprawnością fizyczną. Wymyślne figury na mega twisterze, zdolność zachowania równowagi podczas spaceru po linie czy umiejętność utrzymania na cienkim patyczku kręcących się talerzyków były testami dla śmiałków pragnących zostać sztukmistrzami. Z nieskrywaną dumą możemy oznajmić, że tytuł ten zdobyło pokaźne grono uczestników tegorocznego festiwalu. Oprócz testów i konkursów nie mogło zabraknąć wspaniałej, cyrkowej zabawy, której raz jeszcze przewodziła para klaunów Rupert i Rico. Po placu przechadzała się także roześmiana Myszka Miki, która chętnie pozowała do zdjęć.

II Festiwal Sztuki Cyrkowej zainaugurował tegoroczne Dni Sępólna Krajeńskiego, które potrwają aż do 13 sierpnia. Przed nami mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy. Będą koncerty, gry i zabawy, wystawy, testy, konkursy – od wyboru do koloru! Szczegółowe informacje dotyczące Dni Sępólna Krajeńskiego znajdziecie Państwo na stronach organizatorów (www.ckissepolno.com.pl, www.gmina-sepolno.pl, www.biblioteka-sepolno.pl, www.csir-sepolno.pl).

Michał Pick - CKiS Sępólno

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top