Reklama

Skarpetkowe spotkanie z Justyną Bednarek (FOTO)
Biblioteka Sępólno

W Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim we wtorek odbyło się "skarpetkowe" spotkanie z autorką książek dla dzieci, Panią Justyną Bednarek, dotyczące jej najnowszej książki "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępólnie oraz Szkoły Podstawowej w Wiśniewie wraz z wychowawczyniami.

Wstęp do biblioteki był tylko i wyłącznie w skarpetkach na nogach wraz z dodatkową w kieszeni. Autorka opowiadała dzieciom o procesie powstawania książki, skąd bierze pomysły i inspiracje do napisania utworu. Przeczytała kilka fragmentów książki o przygodach "skarpetkowych" bohaterów, które wyruszyły w świat, robiąc przy tym karierę i przeżywając niesamowite przygody. Dodatkowo pisarka przywiozła ze sobą rekwizyty w postaci kolorowych skarpet. Dzieci bardzo chętnie dyskutowały i tworzyły swoje historie. Z wielkim zapałem zaangażowały się w tworzenie własnych "skarpetkowych" postaci. Czytelnia dla dzieci zamieniła się w kreatywną pracownię, a samodzielnie wykonane pacynki sprawiły uczestnikom wielką frajdę. Powstały baletnice, księżniczki, mamusie, a nawet burmistrz, policjant i strażak…

Książka pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" podzielona jest na dziesięć rozdziałów. W każdym z nich opowiedziana została historia jednej ze skarpetek. No tak, ale co stało się z tą drugą? O tym też dowiecie się z książki Justyny Bednarek. Zapraszamy do lektury!

Biblioteka Sępólno

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top