"Witacie w naszej BAJCE" - obchody Światowego Dnia Postaci z Bajek (FOTO)
Violetta Felczak

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich postaci bajkowych i znakomity moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują nam ważne prawdy życiowe i uczą uniwersalnych wartości moralnych.

Przedszkolaki z "Bajki" również nie mogły pominąć tak ważnej uroczystości - 6 listopada dzieci z wszystkich grup wiekowych uczciły święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych. Od wczesnych godzin rannych w grupach odbywały się bajkowe zabawy, tj. wędrujący krasnoludek, rozwiązywanie bajkowych zgadywanek, oddzielanie ziaren grochu od fasoli, układanie i opowiadanie historyjek obrazkowych, "zabawa na zamku królewskim" przy znanych przebojach dziecięcych, itp.

Ten wyjątkowy dzień był okazją do wspólnego słuchania bajkowej literatury i zachęcania do rozwijania zainteresowań czytelniczych w środowisku. W związku z tym zaprosiliśmy do udziału w akcji różne instytucje działające na terenie gminy i powiatu. Grupa "Żabek" odwiedziła redakcję "Wiadomości Krajeńskich", gdzie redaktor Robert Lida przeczytał sztandarowe dzieło Juliana Tuwima - "Lokomotywę". "Pszczółki" udały się do Banku Millennium, w którym wysłuchały bajki "Pinokio" i "Królowa Śniegu". "Plastusiom" czytał "Lokomotywę" w-ce starostwa Andrzej Marach w Starostwie Powiatowym, natomiast "Krasnoludkom" bajkę "O dzielnym Krawczyku" z-ca komendanta Powiatowej Komendy Policji - Dariusz Jędrzejczak.

6 - latki z grupy "Motylków" również miały okazję do wysłuchania "Lokomotywy" w Banku BGŻ BNP Paribas, a "Kubusie" gościły w Urzędzie Miasta i Gminy, gdzie Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski przeczytał im wiersz Juliana Tuwima, pt. "O słoniu Trąbalskim". Dzieci słuchały bajek z zapartym tchem, a do przedszkola wróciły obdarowane słodkościami i upominkami przez przedstawicieli w/w instytucji. To był z pewnością niezapomniany dzień.

 

Anna Górniak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top