Jechał samochodem na potrójnym gazie
KPP Sępólno

Sępoleńscy policjanci prewencji zatrzymali młodego mężczyznę, który kierował samochodem, będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków. Popełnione przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do 3 lat.

W nocy z soboty na niedzielę (z 5 na 6 marca br.), na jednej z ulic Sępólna Krajeńskiego patrol prewencji zatrzymał do kontroli młodego mężczyznę - mieszkańca powiatu złotowskiego, kierującego samochodem osobowym. Podczas kontroli policjanci wyczuli od kierowcy wyraźną woń alkoholu. Badanie okazało, że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu. Jednak policjantów wzbudziło dziwne zachowanie kierowcy, dlatego też przeprowadzono badanie na zawartość narkotyków. Okazało się, że oprócz alkoholu w organizmie mężczyzna jest pod wpływem narkotyków. Dodatkowo, przy młodym kierowcy znaleziono również narkotyki w postaci amfetaminy. Młody mężczyzna za został umieszczony w policyjnym areszcie, a za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Przypominamy, że za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat a za kierowanie pod wpływem alkoholu i narkotyków do 2 lat pozbawieni wolności, a także utrata prawa jazdy.

asp. szt. Igor Kurczych - KPP Sępólno

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top