Reklama

II Integracyjna rowerowa gra terenowa "Poznaj swój region" (FOTO)
Kamila Jabłońska

W ostatnią niedzielę 28 maja, na placu zabaw w Wielowiczu, rozegrano powiatową rowerową grę terenową. Organizatorami drugiej edycji tego wyjątkowego wydarzenia było Stowarzyszenie KGW Wielowicz, Krajeński Park Krajobrazowy, Sołectwa Szynwałd i Wielowicz oraz "Aktywni Wielowicz". Grę połączono z piknikiem rodzinnym, w którym udział wzięli wszyscy sympatycy aktywnego wypoczynku, kibicujący drużynom. Gra była współfinansowana z budżetu Powiatu Sępoleńskiego.

Wyjątkowość gry polega na tym, że są to jedyne w powiecie "rodzinne rowerowe podchody". Gra polegała na przejechaniu wyznaczonej trasy i wykonywaniu przez drużyny różnorodnych zadań związanych z krajoznawstwem naszego regionu. Oprócz przywiezienia na metę bukietu polnych kwiatów oraz gałązek śnieguliczki czy bzu, trzeba było wykonać zdjęcie bociana, remizy śródpolnej, a także zaprezentować się min. w pozycji żurawia, czy ułożyć z kamieni nazwę dowolnego ptaka mieszkającego na terenie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego i zaśpiewać o nim piosenkę.

Celem gry było nie tyle szybkie przejechanie trasy, co poznanie regionu i jego urokliwego krajobrazu.

Za wykonane zadania drużyny otrzymywały punkty. W grze wystartowało 8 drużyn o niezwykle egzotycznych nawach i tak:

 1. Wilki Morskie (Tomasz Świnder, Antonina Świnder, Jolanta Mielec, Józef Niewczas)
 2. Pokemony (Agnieszka Szweda, Konrad Kamiński, Paweł Domek, Aleksandra Bonk, Mirosław Bonk)
 3. Turbo (Julita Pabian, Łukasz Domek, Jonasz Kulpinski, Agata Niewczas, Bartosz Jabłoński)
 4. Dzikie Koty (Wioletta Małek, Krzysztof Małek, Zuzanna Małek, Agata Małek, Dominik Gajewski)
 5. Zbożaki (Marlena Łuczyk, Lidia Szopińska, Piotr Orzechowski, Paweł Orzechowski)
 6. Maczupaki (Krystyna Małek, Piotr Małek, Stanisław Małek, Marysia Małek, Radosław Grzeca)
 7. Ministranci (Henryk Dąbrowski, Remigiusz Szmelter, Patryk Hippler, Bartłomiej Urban, Krystyna Narloch)
 8. Szybcy i Wściekli (Krzysztof Zieliński, Przemysław Zieliński, Nadia Zielińska, Kacper Zieliński)

Nad prawidłowością przebiegu gry czuwali przedstawiciele Krajeńskiego Parku Krajobrazowego - Mirosław Łebek i Krzysztof Wojtkowiak.

Po przejechaniu ok. 8 km. trasy, wykonaniu zadań i zliczeniu punktów, klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

 1. Dzikie Koty
 2. Wilki Morskie
 3. Maczupaki
 4. Pokemony
 5. Turbo
 6. Zbożaki
 7. Ministranci oraz Szybcy i Wściekli (ex aequo)

Gra była niezwykle wyrównana, a różnice punktowe niewielkie. Na wszystkich uczestników gry po powrocie na metę czekał wyśmienity gulasz autorstwaPani Marysi Krysiakoraz słodkości przygotowane przez członkinie KGW Wielowicz. Dla trzech najlepszych drużyn ufundowano Puchary Starosty Sępoleńskiego, medale i nagrody. W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim osobom , instytucjom, które przyczyniły się do zorganizowania gry i pomogły w jej przygotowaniu, przeprowadzeniu i oprawie. Mamy nadzieję na kolejną edycję za rok.

Kamila Jabłońska

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj: Czytaj więcej...