Reklama

Gminne Obchody Dnia Strażaka (FOTO)
Gmina Więcbork

29 kwietnia br. w naszej gminie obchodzony był Dzień Strażaka, uroczystość zgromadziła reprezentacje strażaków z całej gminy Więcbork, tj. Sypniewo, Lubcza, Zakrzewek, Więcbork, Runowo Krajeńskie, Suchorączek, Zabartowo, Pęperzyn, Jastrzębiec. W tym roku gospodarzem uroczystości była Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku.

Obchody rozpoczęły się przemarszem zgromadzonych jednostek sprzed Gimnazjum im. Polskich Noblistów do Kościoła Parafialnego, gdzie odprawiona została Msza Św. w intencji strażaków. Nabożeństwo poprowadził proboszcz parafii ks. Adam Andrzejczak, który skierował wiele ciepłych słów pod adresem strażaków oraz ich rodzin. Po mszy w uroczystym peletonie zebrani przemaszerowali pod strażnicę w Więcborku gdzie odbyła się dalsza część spotkania.

Po złożeniu meldunku przez Ryszarda Białczyka Komendanta Gminnego OSP w Więcborku o gotowości do rozpoczęcia uroczystych obchodów Więcborska Orkiestra pod batutą Karola Koziela zagrała Hymn Związkowy. Następnie Teresa Dropinska - Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP w Więcborku rozpoczęła oficjalną część uroczystości witając wszystkich przybyłych gości oraz składając strażakom życzenia. Kolejnym punktem uroczystych obchodów Dnia Strażaka w Więcborku było wręczenie odznaczeń zasłużonym strażakom i wystąpienia zaproszonych gości.

Pogoda tego dnia była bardzo kapryśna, opady deszczu nie pozwoliły na występ artystyczny dzieci, ale miłym akcentem było wspólne biesiadowanie. Na wszystkie druhny i druhów oraz zaproszonych gości po zakończeniu części oficjalnej czekał poczęstunek przygotowany w sali OSP Więcbork.

Gmina Więcbork

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj: Czytaj więcej...