Reklama

Obchody rocznicy 3 Maja (FOTO)
Gmina Więcbork

3 Maja obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Główne uroczystości tego święta odbyły się w środę na Placu Jana Pawła II, przed pomnikiem Orła Białego.

W rytmie dźwięków Więcborskiej Orkiestry Dętej kolumna złożona z pocztów sztandarowych, przedstawicieli władz samorządowych, przedstawicieli szkół, oraz mieszkańców Gminy przemaszerowała ulicami miasta w asyście klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Więcborku  z grupą  biało-czerwonych mażoretek  na czele. Uroczystości rozpoczęły się odegraniem przez orkiestrę hymnu państwowego i wciągnięciem flagi na maszt. Burmistrz Więcborka - Waldemar Kuszewski wygłosił okolicznościowe przemówienie, po którym delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Orła Białego. Po zakończeniu uroczystości na Placu Jana Pawła II rozpoczęła się msza święta w intencji ojczyzny. Zwieńczeniem uroczystości był koncert patriotyczny "Niech się święci 3 Maja ...". Uczestnicy koncertu mogli usłyszeć najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne w wykonaniu solistów: Mezzosopran - Anna Malus-Wróblewska, Tenor: Orlin Bebenow raz Orkiestry Salonowej "MODERATO" a także grup artystycznych działających przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku.

Gmina Więcbork

Komentarze

0 #1 PW 2017-05-08 22:15
Na koniec mszy św. ksiądz proboszcz przypomniał słowa wypowiedziane przez Inkę, katowaną przez UBeków, dzielną dziewczynę, która nie zdradziła, prosiła aby powiedzieć swojej babci,że zachowała się jak należy..Zachowała się pięknie i pięknie zapisała się w naszej historii, a jak zachowuje się dzisiejsza oPOzycja? . Urządza marsze burdy na ulicach, pytam się w imię czego?Mówią,że walczą o demokrację.To chore, Gdyby teraz w Polsce nie było demokracj, to oni nie mogliby tak spokojnie spacerować po ulicach Warszawy a raczej w pierdlu na spacerniaku i mysle , ze oni tam kiedyś trafią.Skoro jesteś Polakiem, to zachowuj się jak trzeba !

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj: Czytaj więcej...