Reklama

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz na Więcborskiej Scenie Letniej (FOTO)
MGOK Więcbork

W niedzielę 9 lipca turyści, goście oraz więcborczanie mieli okazję wysłuchać recital Alicji Majewskiej, w czasie którego Artystka promowała swoją najnowszą płytę "Wszystko może się stać". Alicji Majewskiej na scenie towarzyszył Włodzimierz Korcz oraz Opium String Quartet.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku zaprosił więcborczan, turystów i przybyłych gości na recital Alicji Majewskiej. Rynek Miejski w Więcborku na długo przed koncertem zapełniał się wielbicielami głosu Artystki. Gdy na scenę weszła Pani Alicja cały rynek zahuczał od braw, a gdy zaczęła śpiewać wszyscy zamilkli, aby w wielkim skupieniu delektować się dźwiękami płynącymi ze sceny.

Artystka wykonała kilka utworów z płyty "Wszystko się może stać", która została nagrana w lipcu i sierpniu ubiegłego roku. Oczywiście nie zabrakło najbardziej znanych utworów jak "Być Kobietą" czy "Jeszcze się tam żagiel bieli".

Na zakończenie Artyści wykonali przepiękny utwór "Modlitwa Króla Heroda", skomponowany przez Włodzimierz Korcza, do słów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Mimo, że wiersz powstał w pierwszej połowie ubiegłego wieku jego słowa są jak najbardziej aktualne dzisiaj. "Żeby ludzie w tym kraju byli punktualni, żeby Polak był mrówką a nie pawiem (...) żeby z roku na rok malała liczba geniuszów, zaś rosła robota kupowana nietanio (...) żeby żaden łotr, lub dureń nie bredził o wojnie (...) O te rzeczy modlę się, Bracie Boże".

Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w koncercie i szczerze zachęcamy do wysłuchania całej płyty zapraszając na kolejne wydarzenia.

MGOK Więcbork

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top
Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Czytaj więcej...