Reklama

Msza Święta w Karolewie (FOTO)
Gmina Więcbork

Jak co roku w pierwszą niedzielę września na cmentarzu cywilnych ofiar II wojny światowej w Karolewie odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni hitlerowskiej.

Obecne delegacje złożyły wiązanki i znicze przy tablicach pamiątkowych, a Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski wygłosił przemówienie, w którym wspomniał o obozie koncentracyjnym dla internowanych z terenu Krajny. Licznie przybyli mieszkańcy z terenu gminy Więcbork również swoją obecnością uświetnili uroczystość oraz oddali hołd pomordowanym.

Mszę Świętą w intencji ofiar koncelebrował Proboszcz Parafii p.w. Św. Jakuba Apostoła w Wielowiczu ks. Janusz Dróżkowski.

Gmina Więcbork

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj: Czytaj więcej...