Spotkanie wielkanocne w Dąbrówce (FOTO)
Lucyna Sztandera

W tym roku na spotkanie świąteczne pań z wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich gminy Kamień wybrano Dąbrówkę. Spotkania KGW w okresie świątecznym są już tradycją. To okazja do wspólnego spotkania, zaprezentowania potraw, porozmawiania ze sobą, wymiany doświadczeń.

Były życzenia świąteczne od władz Kamienia, a po nich piękne występy dziewczynek z Wiejskiego Domu Kultury. Młode artystki zaśpiewały piosenki, ale też z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt przedstawiły kilka humoresek o zwierzątkach.

Na takie spotkania każde koło przygotowuje jakieś potrawy świąteczne. Nie sposób wyliczyć, ile i jakie potrawy znalazły się na tym świątecznym stole. Degustowano między innymi: jajka w różnych odsłonach, sałatki, mięsa różnego rodzaju, żurek, chleb swojski, pieczeń rzymską, pasztety, ciasto francuskie nadziewane na różne sposoby, różnego rodzaju galarety. A wszystko to pięknie ozdobione motywami świątecznymi. Kolorowo było też od różnego rodzaju ciast. Wszystkich zaskoczył tort zrobiony nie na słodko tylko słono.

Panie mogły podziwiać, a nawet zakupić ręcznie wykonane serwety koronkowe, pisanki, ozdoby świąteczne.

Takie spotkania mają swój urok, swoją moc. Nie więc dziwnego, że panie z chęcią siedziały do wieczora ciesząc się tym wspólnym spotkaniem.

Lucyna Sztandera

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top