Teatry z Kamienia docenione
MGOK Kamień

26 kwietnia w Soleckim Centrum Kultury odbyły się Konfrontacje Teatrów Dziecięcych "Teatr bez granic", którego głównym organizatorem jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Gminę Kamień Krajeński, a tym samym powiat sępoleński reprezentowały dwa zespoły teatralne: Teatr "SZOK" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu oraz Teatr Lalek "ŁAPY" z MGOK w Kamieniu.

Łącznie w Konfrontacjach wystąpiło 14 grup teatralnych z regionu kujawsko-pomorskiego. Soleckie Centrum Kultury gościło teatry z Inowrocławia, Bukowca, Brześcia Kujawskiego, Grupy, Kruszwicy, Gąsawy oraz 2 teatry z Paterka , 4 teatry z Bydgoszczy i 2 teatry z Kamienia Krajeńskiego.

Jury w składzie: Teresa Stępień - Nowicka, aktorka Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, Marian Wiśniewski – muzyk, pedagog, reżyser, animator kultury oraz Jerzy Rochowiak - dramaturg, autor m.in. scenariuszy teatralnych dla dzieci i młodzieży, animator kultury, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu przyznało 7 nagród za spektakle oraz 12 nagród aktorskich.

Jedną z tych nagród otrzymał Teatr " ŁAPY" z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu za spektakl pt. "Bajka o smoku Kubie" w reżyserii Aleksandry Szmaglińskiej. Teatr otrzymał nagrodę rzeczową ufundowaną przez panią burmistrz Solca Kujawskiego Teresę Substyk .

Aktorki teatru "ŁAPY": Anielka Kałaczyńska, Maria Kałaczyńska, Marta Kot, Oliwia Haliniak, Patrycja Kludzikowska, Joanna Bukowska i Maria Cyborowska pracują w tym składzie od 4 lat.

Kolejną nagrodę otrzymała Karolina Turzyńska za rolę w spektaklu "Mój przyjaciel Janko" w reżyserii Bożeny Zabrockiej i Anny Żmudzkiej z Teatru "Szok" z ZSP w Kamieniu.

Młodym aktorom gratulujemy, a Paniom życzymy siły i mocy na kolejne lata pracy w teatrach sławiących Kamień Krajeński.

sl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top