"Świeć Nam Gwiazdo" (FOTO)
MGOK w Kamieniu Krajeńskim

W dniach 11 i 12 grudnia 2018 roku na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbył się XV Gminny Konkurs Jasełek, Widowisk Bożonarodzeniowych i Kolędniczych pt. "Świeć Nam Gwiazdo".

W konkursie wzięło udział łącznie 16 grup teatralnych ze szkół i przedszkoli w Kamieniu, Dużej Cerkwicy, Dąbrówki, Zamartego, Płocicza i Wiejskich Domów Kultury w Dąbrówce i Płociczu. Przez te dwa dni na scenie zaprezentowało się 300 wykonawców.

Jury w składzie:

Urszula Brycka - Dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu Usług Oświatowych w Kamieniu Krajeńskim

Danuta Sałasinska - Kierownik Świetlicy Wiejskiej w Witkowie

Dominik Gostomski - aktor zawodowy

Ireneusz Bona - Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria przedszkola:

NAGRODA dla Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kamieniu Krajeńskim - Oddział w Płociczu za spektakl pt. "Aniołki - dobre duszki" w reżyserii Joanny Wagner.

WYRÓŻNIENIE dla Szkoły Podstawowej w Zamartem - Oddział Przedszkolny za spektakl pt. "Zaproszenie do Betlejem" w reżyserii Katarzyny Graczyk.

Kategoria szkoły:

I MIEJSCE I NAGRODA DYREKTORA Miejsko-Gminnego Zespołu Usług Oświatowych w Kamieniu Kraj. dla Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kamieniu Kraj. za spektakl pt. "Czy narodziłem się dla wszystkich?" w reżyserii ks. Marcina Kidziun, Bożeny Zabrockiej i Stefanii Czapiewskiej.

II MIEJSCE dla Wiejskiego Domu Kultury w Płociczu - Młodzież z Parafialnego Zespołu Caritas przy Parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Płociczu za spektakl pt. "Rewanż w Niebie" w reżyserii Bożeny Lewandowskiej.

III MIEJSCE dla Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy pt. "Cuda się zdarzają" w reżyserii Ks. Wojciecha John

WYRÓŻNIENIE dla Wiejskiego Domu Kultury w Dąbrówce za spektakl pt. "Dawno, dawno temu... czyli jak się to zaczęło" w reżyserii Ewy Wiese.

WYRÓŻNIENIE dla Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Kraj. za spektakl pt. "Stoję dziś" w reżyserii Marty Binger i s. Doroty Bendlin

Nagrody indywidualne:

1. Dla Zuzanny Dobek za rolę Babci w spektaklu "Cuda się zdarzają" ze Szkoły Pdstawowej w Dużej Cerkwicy

2. Dla Oliwiera Hermana za rolę Józefa w spektaklu "Wędrówka Pastuszka" ze Szkoły Podstawowej w Zamartem

3. Dla Fabiana Hermana za rolę Pastuszka w spektaklu "Wędrówka Pastuszka" ze Szkoły Podstawowej w Zamartem

4. Dla Zuzanny Herman za rolę Aniołka w spektaklu "Wędrówka Pastuszka" ze Szkoły Podstawowej w Zamartem

5. Dla Malwiny Tryk za rolę Heroda w spektaklu "Rewanż w niebie" z WDK w Płociczu i Zespołu Caritas w Płociczu

6. Dla Katarzyny Kłos za rolę Diabła Boruty w spektaklu "Rewanż w niebie" z WDK Płocicz i Zespołu Caritas w Płociczu

7. Dla Joanny Dropiewskiej za rolę Aniołka w spektaklu "Rewanż w niebie" z WDK w Płociczu i Zespołu Caritas w Płociczu

8. Dla Nikoli Olejnik za rolę Diabła w spektaklu "Dawno, dawno temu... czyli jak to się zaczęło" z WDK w Dąbrówce

9. Dla Marii Adamczyk za rolę Diabła w spektaklu "Dawno, dawno temu... czyli jak to się zaczęło" z WDK w Dąbrówce

10. Dla Klaudii Trzcińskiej za rolę Diabła w spektaklu "Dawno, dawno temu... czyli jak to się zaczęło" z WDK w Dąbrówce

Organizatorzy konkursu: Miejsko-Gminny Zespołu Usług Oświatowych i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu Krajeńskim serdecznie dziękują wszystkim wykonawcom, reżyserom, opiekunom za wspaniałe widowiska, które wprowadziły nas w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

W niedzielę 16 grudnia br. w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień przez Pana Burmistrza Wojciecha Głomskiego oraz dyrektora MGOK Ireneusza Bonę. Zgromadzona publiczność miała przyjemność wysłuchać przesłania świątecznego ,które wygłosił ks Marcin Kidziuna , a następnie wystąpiły nagrodzone grupy teatralne , które otrzymały wiele braw.

Można było zobaczyć Jasełka pt:” Aniołki -dobre duszki” w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego – oddział w Płociczu, w reżyserii Joanny Wagner oraz przedstawienie pt: „Czy narodziłem się Jezusem?” w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kamieniu w reżyserii Bożeny Zabrockiej, Stefanii Czapiewskiej i ks. Marcina Kidziuna. 

MGOK w Kamieniu Krajeńskim

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top