Ślubowali 50 lat temu (FOTO)
Urząd Stanu Cywilnego w Kamieniu Krajeńskim

W sobotę 15 grudnia 2018 r. odbyła się uroczystość jubileuszowa ,,Złote Gody” państwa Ireny i Wiktora Dorawa z Zamartego. W tym uroczystym wydarzeniu brała udział rodzina, a także przedstawiciele władz samorządowych. Małżonkowie zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dekoracji medalami dokonał burmistrz Kamienia Wojciech Głomski.

Drodzy Jubilaci poznali się, kiedy pan Wiktor podczas swojej przepustki wojskowej przyjechał z kolegą do miejscowości Ogorzeliny, w której mieszkała pani Irena. Przysięgę małżeńską złożyli 21 grudnia 1968 r. w USC w Chojnicach, natomiast ślub kościelny odbył się 25 grudnia tego samego roku w kościele w Ogorzelinach.

Pani Irena Dorawa, z domu Kartasińska, urodziła się 02.09.1948 r. w Ogorzelinach, a pan Wiktor Dorawa - 28.07.1946 r. w Chojnicach. Małżonkowie w Zamartem mieszkają od 1969 r. Rok wcześniej Jubilatka rozpoczęła tam pracę w Szkole Podstawowej. Poświęciła w niej całe swoje życie zawodowe. Ponadto pracowała również 5 lat w Urzędzie Miejskim w Kamieniu Krajeńskim jako zastępca inspektora oświaty. Na emeryturze przebywa od 1999 r. Pan Wiktor natomiast był magazynierem w POM w Ogorzelinach, a następnie w Jęcznikach. Ostatnie lata pracował w Mostostalu w Chojnicach. Przeszedł na emeryturę w 2006 r. Obecnie małżonkowie uwielbiają spacery oraz pracę w ogródku. Ponadto chętnie oglądają programy sportowe i przyrodnicze.

Jubilaci wychowali 2 synów, cieszą się z posiadania 2 wnuków oraz 2 wnuczek.

Jaka jest ich recepta na długoletni związek? Odpowiadają, że nie ma recepty na długotrwały związek małżeński, bo każdy związek jest inny. W ich przypadku to przede wszystkim zaufanie, wsparcie, wzajemna pomoc i wspólne plany.

Jubilatom składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, pomyślności i szczęścia na dalsze lata wspólnego życia.

Urząd Stanu Cywilnego w Kamieniu Krajeńskim

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top