Połączył ich Sylwester (FOTO)
Urząd Stanu Cywilnego w Kamieniu Krajeńskim

Stworzenie długotrwałego i szczęśliwego związku małżeńskiego nie jest łatwe. Udało się to jednak pewnej parze z Kamienia. W minioną sobotę, 5 stycznia 2019 r. państwo Barbara i Franciszek Letka świętowali jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Przy wspólnym stole, w uroczystej atmosferze towarzyszyła im rodzina oraz burmistrz Kamienia Wojciech Głomski.

Za zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swojej rodziny Dostojni Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Szanowni Jubilaci poznali się na zabawie sylwestrowej w Kamieniu na przełomie 1966 i 1967 roku. Okazało się, że tamto spotkanie rozbudziło w nich ogromne uczucie, gdyż są razem po dzień dzisiejszy. Przysięgę małżeńską złożyli 4 stycznia 1969 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kamieniu. Ślub kościelny zawarli tego samego dnia w kościele Farnym w Chojnicach (obecnie Bazylika Mniejsza p.w. Ścięcia św. Jana Chrzciciela).

Pani Barbara Letka, z domu Bona, urodziła się w Chojnicach, zaś pan Franciszek w Majdanie. Jubilatka w Kamieniu mieszka od 1969 r., gdzie pracowała w tutejszym Urzędzie Miejskim głównie na stanowisku sekretarza oraz zastępcy burmistrza. Pan Franciszek natomiast w Kamieniu mieszka od 1945 r. W czasach swojej aktywności zawodowej pracował w Peberol w Chojnicach, później przez wiele lat był taksówkarzem w Kamieniu, a następnie rozpoczął prowadzenie sklepu wielobranżowego w Kamieniu. Jubilaci na zasłużoną emeryturę przeszli w 2003 r. Do dnia dzisiejszego wspólnie zajmują się sklepem. Ponadto cieszą się życiem rodzinnym, w wolnych chwilach odpoczywają. Pani Barbara lubi czytać książki, zaś Pan Franciszek spędza czas oglądając telewizję.

Jubilaci wychowali 1 syna oraz mają 1 wnuczkę.

Urząd Stanu Cywilnego w Kamieniu Krajeńskim

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top