Za mandat zapłacisz na miejscu
KPP Sępólno

Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim zostali wyposażeni w terminale płatnicze. Dzięki tym urządzeniom osoby, na które za popełnione wykroczenie zostanie nałożony mandat karny, będą miały możliwość zapłacenia należności na miejscu - informuje asp. szt. Igor Kurczych z KPP w Sępólnie Krajeńskim.

W związku ze zmianą przepisów dotyczących nakładania grzywien w drodze mandatu karnego Policja została wyposażona w terminale płatnicze. Po otrzymaniu terminali policjanci z sępoleńskiej drogówki wzięli udział w specjalistycznym szkoleniu pod kątem profesjonalnej obsługi tych urządzeń.

Terminale te będą wykorzystywane w przypadku ujawnienia wykroczeń i nałożenia na osobę mandatu karnego kredytowanego lub w przypadku obcokrajowców - mandatu gotówkowego. Dzięki przenośnym urządzeniom będzie istniała możliwość zapłacenia grzywny w formie bezgotówkowej, za pomocą kart płatniczych. Inicjatywa wyposażenia policjantów w terminale płatnicze ma stać się dużym ułatwieniem dla społeczeństwa.

KPP Sępólno

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top