Zbliżenia TVP3 Bydgoszcz

Około 250 mln zł środków rządowych dotychczas przekazano na tereny ponawałnicowe w województwie kujawsko-pomorskim. Dziś (06.03) w powiecie sępoleńskim wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wraz z posłem na Sejm RP Bartoszem Kownackim spotkali się z samorządowcami i podsumowali dotychczasowe prace związane z odbudową po nawałnicy przede wszystkim infrastruktury.

Powiat sępoleński odbudował 26 km dróg. Wartość tych zadań to ok. 20 mln zł.  Ponadto, inwestycje realizowały również poszczególne gminy. - 250 mln zł to są m.in. środki z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na odbudowę gospodarstw domowych, infrastruktury. Bardzo dużo przekazał również resort rolnictwa – blisko 90 milionów złotych dla rolników poszkodowanych właśnie na terenach pięciu najbardziej poszkodowanych powiatów (w tym sępoleńskiego). Na moją prośbę jest dziś z nami ówczesny Wiceminister Obrony Narodowej, bo rola jaką on odegrał po nawałnicy przy wsparciu wojska, była ogromna. Dla mieszkańców i samorządowców był to bardzo trudny czas, także czas egzaminu dla administracji rządowej i samorządowej. Myślę, że ten egzamin dobrze zdaliśmy – podsumował wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

- Warto przypomnieć, iż do powiatu sępoleńskiego trafiło również 78 mln zł w ramach programu 500+. Teraz Prawo i Sprawiedliwość proponuje kolejne rozwiązania – tzw. Piątkę Kaczyńskiego. To dodatkowe pieniądze m.in. na pierwsze dziecko w rodzinie, czyli kolejne kilkadziesiąt milionów złotych, które trafią do tego powiatu. Piątka Kaczyńskiego będzie kosztowała w skali kraju około 40 miliardów złotych. Te pieniądze będą wspierały gospodarkę w lokalnych społecznościach – podkreślił poseł Bartosz Kownacki.

KPUW

Komentarze

0 #3 Sponsor 2019-03-08 12:11
Może developer z nowogrodzkiej coś sypnie albo biznesmen z Torunia
0 #2 a 2019-03-08 08:10
mieszkaniec Powiatu -sam się zlikwiduj i zamelduj to wojewodzie, Świat na tym zyska, nie zawiedź ludzkości!
+1 #1 mieszkaniec Powiatu 2019-03-07 07:46
Ja bym P. wojewodo temu POpapranemu powiatowi nie dał nic, niechby to oni i głosujący na nich mieszkańcy odczuli.Uważam ,że Powiaty powinny być zlikwidowane.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top