Rewitalizacja miasta - ruszają konsultacje społeczne
Gmina Sępólno

Jaki pomysł na zagospodarowanie Placu Wolności w Sępólnie Krajeńskim mają eksperci? Tego będzie można się dowiedzieć już w najbliższy piątek (17.02) o godzinie 16.30. W Centrum Aktywności Społecznej zostanie przedstawiony plan rewitalizacji śródmieścia. Wydarzenie zainauguruje także cykl konsultacji społecznych.

Plac Wolności w Sępólnie Krajeńskim to obszar, który jako pierwszy w mieście, będzie rewitalizowany. Aby móc ubiegać się o środki unijne na prace remontowe, niezbędne jest wcześniejsze opracowanie dokumentacji. Ta zakłada także przeprowadzenie konsultacji społecznych. Chodzi o to, aby mieszkańcy wypowiedzieli się na temat, czy zaproponowane rozwiązania odpowiadają ich gustom? "Spotkanie organizowane w Centrum Aktywności Społecznej będzie miało charakter dyskusyjny, dlatego zapraszam na nie zainteresowanych tematem. Wstęp będzie otwarty dla wszystkich" - mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Po przeprowadzeniu konsultacji zostanie opracowana ostateczna wersja dokumentacji technicznej zadania. Na jej podstawie gmina będzie aplikowała o środki unijne. Pierwsze prace remontowe w obszarze rewitalizacji, mogą ruszyć jeszcze w tym roku. Warunkiem jest jednak szybkie otrzymanie dofinansowania zewnętrznego.

Pobierz załącznik:
Gmina Sępólno

Komentarze

0 #2 a 2017-03-02 13:39
a co ma ten pomnik wspólnego z komuną? upamiętnia ją? tylko powstał w tamtych mrocznych czasach. uważam, że jest (mimo mankamentów) oryginalny, większość nie wie co on właściwie przedstawia.
-1 #1 mieszkaniec S 2017-02-19 10:09
"Najładniej" prezentuje się na pl.Wolności ten komunistyczny brudny pomnik, który swoim wyglądem az odstrasza, nie na darmo ponoć mówi się na niego BRUDAS i niestety on tam dalej pozostanie, a szkoda.Wystarczyłaby w tym miejscu ładna jak we Więcborku tablica upamiętniająca pomordowanych.No ale są gusta i guściki, prawda?

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top