Zielony edukator (FOTO)
SP Wiśniewa

Województwo kujawsko-pomorskie zostało jednym z czterech beneficjentów unijnego projektu "Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być... na zielonym".

Przedsięwzięcie obejmie szereg działań, w tym między innymi: zielone szkoły, wakacyjne warsztaty ekologiczne, wycieczki, szkolenia, zajęcia warsztatowe dla uczniów w szkołach. W związku z tym w Szkole Podstawowej w Wiśniewie gościł Mariusz Szczepański, który przeprowadził w każdej klasie godzinne warsztaty edukacyjno-przyrodnicze dla uczniów.

- Uczniowie klas starszych w ciekawej prezentacji urozmaiconej zdjęciami, ciekawostkami oraz zagadkami poznali ssaki, płazy, ptaki, owady i gady występujące na terenie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Dowiedzieli się również, że gatunki zwierząt zagrożone wyginięciem są wpisywane do „Polskiej czerwonej księgi zwierząt”, która została stworzona na wzór międzynarodowej „Czerwonej księgi gatunków zagrożonych”. Na koniec wypełnili karty pracy, dzięki czemu utrwalili wiadomości zdobyte na zajęciach. Tematem spotkania w klasach młodszych było przygotowanie zwierząt do zimy. Na przykładzie zająca, niedźwiedzia, jeża, wiewiórki i innych gość omówił, w jaki sposób przygotowują się one do zimy. Zwrócił uwagę również na sposób dokarmiania zwierząt. Dzieci dowiedziały się , że nie powinny karmić kaczek i łabędzi chlebem, tylko ziarnami lub tartą marchewką. Uczniowie wykonali też kolorowankę przedstawiającą zwierzęta - opowiedziała Dorota Basińska.

SP Wiśniewa

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top