"Bawimy się fajnie w naszej ferajnie..." (FOTO)
SP Wiśniewa

Pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Wiśniewie trwał w poniedziałek Dzień Otwarty. Zaproszeni goście mieli okazję poznać szkołę, jej system edukacyjny oraz osiągnięcia. Spotkanie rozpoczęło się zaproszeniem do obejrzenia prezentacji multimedialnych, przygotowanych przez wychowawców oddziałów przedszkolnych.

Wiesława Orlikowska przybliżyła, jak wygląda praca w grupach przedszkolnych, a Bernadeta Parys omówiła metody i formy pracy charakterystyczne dla pracy z uczniami w klasie I. Przedstawiono również ofertę zajęć dodatkowych. Dziewczęta z grupy tanecznej "Era" wraz ze szkolną maskotką Misiem Tulisiem zachęciły wszystkich przyszłych uczniów do wspólnego tańca.

Nauczyciele poszczególnych klas przygotowali wspaniałe zabawy. Dzieci mogły między innymi sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód. "W świecie legend" poznały polskie legendy, próbowały swoich sił przy prostych eksperymentach i rozwiązując matematyczne zagadki, a także obejrzały teatrzyk w języku angielskim. Miały również okazję do sprawdzenia działania małych robotów, które wzbudziły wśród dzieci ogromne emocje. Chętnie też kodowały na macie do kodowania.

Przez cały wieczór czynny był kącik "Makijażu", który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

- Na zakończenie odbyło się uroczyste pożegnanie Misia Tulisia i wręczenie upominków wszystkim dzieciom, które niechętnie przyjęły wiadomość, iż ten wieczór dobiegł już końca - podkreśliła Wiesława Orlikowska.

sl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top