TVP3 Bydgoszcz / KANAŁ 10 TVP3 Bydgoszcz / KANAŁ 10

Rząd przekaże samorządom w województwie kujawsko-pomorskim dodatkowe 30,5 mln zł wsparcia na budowę dróg gminnych i powiatowych. Dobre informacje dla naszego regionu przekazał podczas briefingu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

"Jesteśmy wdzięczni za tę bardzo dobrą decyzję Pana premiera. Praktycznie nie było narady wojewodów, na której nie mówilibyśmy, że są bardzo potrzebne środki właśnie na infrastrukturę drogową. Pan premier po objęciu funkcji na naszym pierwszym spotkaniu obiecał, że problemem i tematem dróg lokalnych na pewno się zajmie. Decyzja z wczorajszej narady jest taka, że jest dodatkowe pół miliarda złotych na budowę dróg w całej Polsce" - podkreślał Mikołaj Bogdanowicz.

1,3 mld złotych dofinansowania, czyli o 500 mln zł więcej niż było planowane w budżecie otrzymają samorządy w całym kraju na budowę, przebudowę i remonty dróg gminnych i powiatowych.

"To jest niezwykle ważne wsparcie dla lokalnej infrastruktury, dla lokalnych środowisk, dla lokalnej gospodarki, na którą państwo jako wojewodowie patrzycie, niejako z lotu ptaka, rozumiejąc całą architekturę infrastrukturalną województwa" - mówił na wtorkowym spotkaniu z wojewodami premier Mateusz Morawiecki.

Województwo kujawsko-pomorskie otrzyma z tej puli 30,5 mln zł. Z uwagi na to, że inwestycje muszą zostać zakończone w 2018 r. w najbliższych tygodniach zostanie ogłoszony konkurs dla samorządów.

Program dotyczy przede wszystkim rozwoju i poprawy konkurencyjności regionów. Preferowane będą trzy typy projektów: te, które zwiększają dostęp do przedsiębiorców, łączą lokalne ośrodki gospodarcze oraz służą poprawie bezpieczeństwa.

Wsparcia nie będą mogły otrzymać zadania realizowane ze środków unijnych i te, które otrzymały wsparcie z programu pierwotnego przebudowy dróg gminnych i powiatowych.

 

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

Komentarze

+4 #1 Aneta 2018-03-22 15:12
Szkoda ,że musiało dojść do takiej tragedii żeby w końcu ktoś się za to wszystko wziął. Każdy ma wszystko gdzieś, ważne że oni mają dojazd. Sołtys Peperzyna od razu o niczym nie wie,a Więcbork udaje ,że robi wszystko co jest w stanie. Gowno prawda ! Dla nich ważne, że siedzą w biurach mają ciepłą kawę i talerz ciasta żeby się dobrze napchac. Wstyd! Najlepiej potraktować człowieka jak psa ,jak bydło. Życzę Wam ,drogi Soltysie i Burmistrzu i całe Wasze społeczeństwo,żeby po śmierci potraktowane Was tak samo jak mojego tatę. Niech zobaczą Wasi znajomi,rodzina, jak ja w tym momencie musiałam się czuć i czuje się do dzisiaj.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top