KANAŁ 10 / TVP3 Bydgoszcz

Napad na plebanię w Sępólnie Krajeńskim. Zamaskowany mężczyzna włamał się w poniedziałkowy ranek do budynku parafii pw. św. Bartłomeija Apostoła i zaatakował księdza. Proboszcz, z obrażeniami, trafił do szpitala, ale po opatrzeniu wyszedł już do domu. Policjanci szukają rabusia.

Poniedziałek, zaczynało świtać. Zamaskowany mężczyzna wybił okno tarasowe i wszedł na teren plebanii. Zaatakował proboszcza, który spał w swoim pokoju. Doszło do szarpaniny. Sprawca zadawał ciosy pięściami i krzyczał, że chce pieniędzy. "O godz. 4:30 policja otrzymała zgłoszenie o napadzie na plebanię na terenie powiatu sępoleńskiego. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, ustalili, że zamaskowany sprawca po włamaniu zażądał wydania pieniędzy" - relacjonuje nadkom. Lech Zajączkowski z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim.

Kiedy sprawca uciekł z plebanii, ksiądz zadzwonił po pomoc. Z obrażeniami trafił do szpitala, opuścił placówkę po badaniach. "Ma rozciętą głowę, rozcięty łuk brwiowy. Jest zaopatrzony. Przez następnych parę dni będzie odpoczywał. Czuje się dobrze, żartuje, rozmawia" - zdradza ks. Marcin Kardzis, wikariusz przy parafii p.w. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim.

Proboszcz złożył zawiadomienie w prokuraturze, która nadzoruje działania policji. Funkcjonariusze zbierają materiał dowodowy. Zabezpieczono m.in. ślady i nagrania z monitoringu, przesłuchiwani są świadkowie. Napad miał charakter rabunkowy. Z plebanii zginęła niewielka suma pieniędzy. Sprawa bardzo poruszyła mieszkańców miasta. "Nie myślałam, że takie coś może się wydarzyć w Sępólnie, w takiej małej miejscowości" - przyznaje mieszkanka. "Przerażające jest to, że mógł stracić życie. I to za parę groszy. Takie przypadki już się przecież zdarzały” - dodaje inny mieszkaniec Sępólna Krajeńskiego.

To kolejny brutalny napad na księdza w tej części regionu. W lutym ubiegłego roku pobity i okradziony został proboszcz z oddalonego o kilkanaście kilometrów Sośna. Tą sprawą zajął się sąd. Sprawcy zdarzenia w Sępólnie Krajeńskim policjanci ciągle szukają.

TVP3 Bydgoszcz

Komentarze

-3 #7 x 2018-05-07 12:23
Nie życz drugiemu co tobie niemiłe!To samo może i was pismaki spotkać.
+8 #6 a 2018-05-04 15:47
brutalna lekcja pokory, poczuł się wreszcie jak niejeden parafianin, który musiał u niego za coś zapłacić i nasłuchać się przy okazji obelg prosto w twarz
+10 #5 The Vanishing 2018-05-03 13:10
Pan Henryk sprawił wiele krzywd mieszkańcom Sępólna Krajeńskiego. Jest niegodny swojej funkcji. To zły człowiek. Spotkała go zasłużona kara.
+6 #4 Asia 2018-05-02 22:39
Dobrego człowieka nikt by nawet nie dotknął.
+5 #3 Olo77 2018-05-01 19:14
Ciul za darmo nie dostał
-2 #2 parafianin 2018-05-01 15:57
Oby ten złodziej został jak najszybciej dojechany
-3 #1 Mieszkaniec 2018-05-01 10:42
Dobrego człowieka byłoby mi po prostu żal.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top