"Do PSZOK tylko krok" (FOTO)
SP Wiśniewa

Uczniowie kl. III, IV i V Szkoły Podstawowej w Wiśniewie uczestniczyli w festiwalu "Do PSZOK tylko krok", który odbywał się w Osadzie Leśnej Barbarka pod Toruniem.

Festiwal w całości sponsorowany i przygotowany był przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Jego celem było podniesienie poziomu wiedzy na temat postępowania z odpadami, podkreślenie roli zmniejszania ilości powstałych i składowanych odpadów, kształtowanie właściwych postaw i wartości ukierunkowanych na ochronę środowiska.

Uczniowie odwiedzili 6 stanowisk, które miały charakter warsztatowy, plastyczny lub rekreacyjny. W czasie warsztatów na stanowiskach uczniowie indywidualnie zdobywali naklejki konkursowe. Osoby, które zebrały ich najwięcej, otrzymały drobne nagrody.

- Pod koniec festiwalu 4-osobowa reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w turnieju międzyszkolnym, na który składały się konkurencje z wiedzy na temat PSZOK oraz konkurencje sportowe. W turnieju uczestniczyli uczniowie z 6 szkół województwa kujawsko-pomorskiego. Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce i otrzymała w nagrodę piłkę. Gratulacje! - wyjaśnili opiekunowie.

SP Wiśniewa

Komentarze

+1 #1 Antyguślarz 2018-06-07 15:56
Jeszcze trochę i ze szkoły w Wiśniewie będzie fotorelacja z każdej przerwy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top