Kanał 10

W tym roku przypada Rok Prawa Kobiet. W ramach tego w Sępólnie i okolicy odbywają się liczne imprezy. W lipcu Centrum Kultury i Sztuki zaprasza mieszkańców i turystów na imprezy w ramach akcji "Babskie lato". W każdej świetlicy wiejskiej w gminie Sępólno organizowano są imprezy w zależności od walorów danej świetlicy i okolicy albo w zależności od zasobów ludzkich.

W Piasecznie koło Sępólna Krajeńskiego postanowiono wykorzystać istnienie i prężne działanie klubu Gryf Piaseczno, ale tym razem to panie miały pokazać się w sportowej odsłonie.

Jak na prawdziwe igrzyska przystało było uroczyste otwarcie. Na lektyce wniesiono odzianą w złoto Herę - patronkę rodzin i miłości, za nią panie niosły flagę olimpijską. Hera dokonała odpalenia znicza olimpijskiego. Do rywalizacji przystąpiły dwie drużyny: włościanki - ubrane kolorowo i w białych strojach i chustach - chłopki. Walczyły ze sobą, oceniane przez komitet olimpijski, w 7 konkurencjach, między innymi boksie, zapasach, skoku w dal na pierzynę, wyścigach rydwanów, czyli biegach w taczce, biegu w stringach. Rywalizacja była zacięta, tym bardziej że było o co walczyć. Za I miejsce była bezpłatna kąpiel w Jeziorze Sępoleńskim, a za II - bezpłatna kąpiel w jeziorze Pierścionek. W rezultacie wygrały chłopki, które oprócz kąpieli zostały też uhonorowane złotym oszczepem. Cała impreza przyniosła tak dużą dawkę dobrego humoru, była znakomitą zabawą, że uczestniczki igrzysk oraz publiczność domagają się kontynuacji igrzysk w kolejnych latach. Teraz decyzja należeć będzie do komitetu olimpijskiego.

red

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top