Świetlica w Komierowie jeszcze w tym roku (FOTO)
Gmina Sępólno

Kończą się prace związane z budową świetlicy wiejskiej w Komierowie. Obiekt zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku. Zastąpi on dotychczasową świetlicę urządzoną w zaadaptowanym do tego celu mieszkaniu.

Świetlica w Komierowie będzie zupełnie nowym, budowanym od podstaw obiektem. Dotychczasowa, urządzona z mieszkania, nie spełniała swojej funkcji. Była za mała i wymagała gruntownego remontu.

Nowy obiekt powstaje przy boisku sportowym. Wewnątrz znajdzie się nie tylko duża sala, ale także szatnie, prysznice, toalety, tak aby budynek mógł służyć również sportowcom. W świetlicy znajdzie się też w pełni wyposażona kuchnia.

"Będzie to nie tylko świetlica wiejska, ale także miejsce spotkań dla organizacji działających w tej miejscowości. Mowa tu między innymi o Kole Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej czy miejscowym Klubie Sportowym. Mieszkańcom Komierowa, jako jednej z największych wsi w naszej gminie, potrzebny był taki obiekt" - mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Inwestycja będzie kosztowała około 1 mln zł. Pozyskane dofinansowanie unijne stanowi aż 85 procent tej kwoty.

Waldemar Stupałkowski - Burmistrz Sępólna Krajeńskiego

Gmina Sępólno

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top