Mikołajkowe spotkanie w sępoleńskiej bibliotece (FOTO)
Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim

Czy warto podglądać Świętego Mikołaja przy pracy i odkrywać jego wszystkie tajemnice? Dopóki jest tajemnica jest radość. Jak tajemnica zostanie odkryta, radość może zniknąć” – taką przestrogę dał swoim dzieciom jeden z bohaterów książki „7 tajemnic Świętego Mikołaja”, od której rozpoczęliśmy tradycyjne już mikołajkowe spotkanie w bibliotece.

Historia ta napisana jest z fantazją i humorem, a równocześnie staje w obronie wartości chrześcijańskich i wiernie ukazuje polskie tradycje mikołajek i świąt Bożego Narodzenia. Po czytelniczej rozgrzewce mali pomocnicy Mikołaja zakasali rękawy i wzięli się do ciężkiej pracy! Wszystkie pierniczki zostały pięknie udekorowane i zjedzone ze smakiem. Największym wyzwaniem dnia okazało się strojenie choinki. Wizji było tyle, ile dzieci. Na szczęście wszystkim przyświecał jeden cel – drzewko ma być kolorowe. I udało się! A gdyby atrakcji było mało, odwiedził nas sam Święty Mikołaj, który tak jak w przypadku wcześniejszych opowiadań,  dowiedział się o nas za pomocą…. tabletu.

Wszystkich małych czytelników lubiących świąteczne opowieści zapraszamy do oddziału dla dzieci w sępoleńskiej bibliotece.

Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top