TVP3 Bydgoszcz / Kanał 10

Wikariusz parafii pw. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim zwolniony ze swoich obowiązków - dowiedziała się redakcja TVP3 Bydgoszcz. Ksiądz nie pełni już posługi w parafii. Informację o odwołaniu potwierdza nam rzecznik Diecezji Bydgoskiej. W tej sprawie otrzymaliśmy oświadczenie.

"Sprawa dotyczy – na tym etapie – SMS-ów wysyłanych do małoletnich. Ponieważ w związku z tym wszczęte zostało wstępne, wyjaśniające dochodzenie kanoniczne, wikariusz Parafii w Sępólnie Krajeńskim został przez ks. Biskupa zwolniony ze swoich obowiązków. To procedura zgodna z wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski" - poinformował ks. Sylwester Warzyński, rzecznik Diecezji Bydgoskiej.

Marta Jastrzębska - TVP3 Bydgoszcz

Komentarze

+4 #71 Rodo 2019-04-18 23:43
Ciekawe te komentarze. Są przeciwnicy, są i obrońcy. Dowody są i tego się nie da w żaden sposób zamazać. A jaki ma być pedofil - oschły, odpychający, smutny, aspołeczny? Osobiscie bardziej ze swoimi gestami przypominał homosia no ale... obrona powie, że był git. A ja tam powiem, ze tych ministrantów aż tak wielu nie było. Za moich czasów w LSO tej parafii było około 100 chłopaków, teraz to już nie to samo. Współczuję obrońcom, bo mogą się grubo rozczarować. Szkoda gościa, ale jeżeli to prawda co mówią to powinien beknąć za to.
+4 #70 Hania 2019-04-18 19:11
Najlepiej wydać wyrok i osądzić. Zabawić się w sądzie A człowiek niech ma już przechlapane do końca życia... A co tam... To nie was dotyczy!!! Nienawiść rodzi nienawiść!
+3 #69 Przejęta 2019-04-18 15:30
Do Kornela. Proszę sobie poczytać o sprawie Pana Komendy, który był skazany "prawomocnie" za morderstwo na ok 20 lat, były dowody, świadkowie i wszystko. I co się teraz okazało? Że jest niewinny. Także te "dowody", które "mają" na Księdza niekoniecznie coś znaczą.
0 #68 Kornel 2019-04-18 12:26
Haniu już są konkretne dowody i nic nie poradzisz .Prokuratura prowadzi śledztwo.
-8 #67 na kolnka 2019-04-17 20:56
księża=pedo
+7 #66 Hania 2019-04-17 17:31
Do a. Nie można kogoś osądzać jeżeli się nie zna całej prawdy! KS Marcina bardzo lubię bo jest on nie tylko księdzem do ludzi Ale on chce być wśród ludzi.z młodzieżą miał świetny kontakt dlaczego? Bo chciał im pokazywać drogę do Boga nie tylko przez ścisłe reguły jakie nakazuje Kościół
Kazania głosił takie że chciało się go słuchać mówił to co w sercu mu grało A nie to czego się wykul A blachę.
Z chorymi starszymi ludźmi ma świetny kontakt.mowi o tych ludziach tak jakby znał ich całe życie.nie oczerniajmy kogoś nie znając sytuacji i całej prawdy.
-6 #65 a 2019-04-17 16:51
No cóż Haniu odpowiedziałaś jak przystało na pełnego miłosierdzia katolika. Nic nowego. Smacznego jajeczka hpikrytko jak większość tutaj zgromadzonych.
+9 #64 Hania 2019-04-17 16:12
Do a A co jeśli się okaże że masz coś z deklem nie tak?
+11 #63 Przejęta 2019-04-17 15:27
Do ,,a". Co jeśli to wszystko okaże się kłamstwem????
-6 #62 a 2019-04-17 14:59
Hejka fani pana marcina. co jeśli okaże się to wszystko prawdą?
+8 #61 Przejęta 2019-04-17 13:00
Evanthia765. Tak, trzeba jakoś to wymyślić i pomóc niewinnemu człowiekowi. Musimy się w inny sposób skontaktować i ustalić co i jak. Jutro wracam ze studiów do Sępólna to można zacząć działać.
+5 #60 evanthia765 2019-04-17 09:23
do Hania i Przejęta...to co robimy?...działamy?/
+6 #59 Hania 2019-04-17 06:32
Przyjęta masz rację zróbmy coś z tym. Nie pozwólmy na to by przez czyjeś wymysły człowiek o dobrym sercu został zgnebiony. Sepolenscy katolicy pełna mobilizacja. Pokażcie jakie macie wielkie serca i głęboka wiarę
-2 #58 Przejęta 2019-04-16 22:04
Zwróćmy uwagę też na liczbę ministrantów. Odkąd pamiętam, nigdy nie było ich tak dużo jak za kadencji Księdza Marcina! Chłopacy mimo, że mogliby spędzać inaczej ten czas to woleli przyjść do Kościoła. A teraz zastanówmy się... Czy jakby Ksiądz był pedofilem to, czy dzieci tak chętnie by chodziły do Kościoła? Czy tak chętnie chodziliby na zbiórki ministranckie, pizze, wspólne wyjazdy? Nie wydaje mi się. Więc zastanówcie się, co piszecie, bo przez Was oberwie niewinna osoba.
-3 #57 Przejęta 2019-04-16 21:49
LUDZIE!!!! ZMOBILIZUJMY SIĘ! Nie pozwólmy na skrzywdzenie człowieka, którego wielu z nas lubi i szanuje! Napiszmy jakąś petycje do biskupa. Opiszmy jakim jest dobrym i mądrym człowiekiem. Jak potrafił ludziom przekazać prawdy dotyczące Boga. Zachęcał dorosłych i młodzież do zbliżenia się do Kościoła. WIELE DOBREGO ZROBIŁ DLA NASZEJ PARAFII. A TERAZ PARAFIANIE NIECH ZROBIĄ COŚ DOBREGO DLA NIEGO. Takiego Księdza ze świecą szukać. Zbierzmy podpisy i zróbmy coś z tym!
+4 #56 fenster 2019-04-16 20:31
Nie chcę być sędzią. Być może jest to prawda, być może okrutna obmowa. Pytanie tylko, że jeżeli coś jest na rzeczy, to dlaczego osoby zainteresowane bezpośrednio (poszkodowani, rodzice, wychowawcy itp.) nie zgłosiły sprawy do organów ścigania, tylko do "dziennikarzy"?

Pan Bóg osądzi.

Ta sytuacja udowadnia, że potrzeba dużo modlitwy za księży. Niech każdy modli się, jak potrafi. Byle z serca.

Księże Marcinie, sam znasz prawdę. Pamiętaj o Miłosierdziu Boga, które głosiłeś. Ja upadałem, Ty mnie podnosiłeś. Amen
-8 #55 Hania 2019-04-16 18:05
Do a. Ja się nie zgodzę na krzywdę dzieci. Skąd taka pewność że KS Marcin ma winę? Może to nienawiść i wrogość A może chęć zemstyj akiegos podrostka?! Nie osadzajmy skoro nie znamy prawdy? Skąd w tobie tyle nienawiść i wrogości? Każdy może przed ekranem telefonu czy komputera wydać wyrok. Najlepiej być anonimowym podpisać się A bo brak odwagi brak swojej godności nie pozwala by się podpisać. Każdy popełnia błędy ale trzeba mieć w sobie choć za grosz empatii i być bezstronnym skoro się nie zna prawdy. Media tylko żerują na czyimś nieszczęściu i może nie wiesz wszystko koloryzuja! Żyj własnym życiem bo może kiedyś Ty bedziesz osadzany przez innych. Zobaczysz jakie to będzie uczucie . Nie życzę Ci tego Ale Karma wraca zazwyczaj z podwójną sila
-12 #54 a 2019-04-16 17:19
Haniu, mam całkiem fajne i bynajmniej nie nudne życie. Skoro godzisz się na krzywdę dzieci to nie masz prawa uważać się za katolika, no chyba, że psychokatola, których w naszym kraju jest w nadmiarze.
-6 #53 Marta 2019-04-16 16:16
Pan Jezus powiedział "TYLKO PRAWDA WAS WYZWOLI"
-7 #52 Hania 2019-04-16 15:48
Do a !!! Nie sadzcie A nie będziecie sadzeni. Ludzie zainteresujcie się swoim życiem i swoimi problemami. Nie macie swojego życia? Macie zbyt nudne życie? To jacy jesteście jadowici w internecie to aż się w głowie nie miesci. Kazdy moze w internecie osadzic i wydac wyrok anonimowo. Mam nadzieję że jak prawda wyjdzie na jaw że to są jakieś bzdury to wszyscy przeprasza KS. Marcina za ich podłość i jad. Ale nie... Bo po co ? Wtedy każdy zamknie jadaczke bo to nie on to napisał bo był anonimowy! I jeszcze media mam taka nadzieję że wszystko sprostuja bo w tym momencie niszczą komuś życie tak zgłaszając te bzdury.... Ludzie co z was za katolicy !!!!