One, two, three, four, blues! Daniel de Vita, argentyński gitarzysta z wizytą w Sępólnie Krajeńskim (FOTO)
Michał Pick, Jacek Wojtania - Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

Daniel de Vita to doświadczony i utytułowany argentyński gitarzysta, w którego grze wyraźnie słychać latynoamerykańskie korzenie, ale również szacunek do bluesowej tradycji znad delty Missisipi. Mogli się o tym przekonać uczestnicy wczorajszego koncertu w sępoleńskim Centrum Kultury i Sztuki.

Stali bywalcy muzycznych spotkań z bluesem organizowanych przez CKiS uraczeni zostali żywiołową porcją bluesa i swingującego rock'n'rolla. Niezwykle sympatyczny Daniel de Vita nie szczędził ciepłych słów pod adresem oklaskującej jego gitarowe popisy publiczności, a miłośnicy gitarowych dźwięków naprawdę nie mogli narzekać na brak powodów do oklasków. Doskonale znany sępoleńskiej publiczności duet Gorczyca-Dominik zapewniał, jak zwykle, solidny podkład pod solowe szaleństwa naszego gościa. Wyraźnie „bluesowa” pogoda, deszczowa słota i nieprzyjemny wiatr, zmusiły nas do zmiany miejsca koncertu, ale dzięki temu w komfortowych warunkach mogliśmy skupić się na tym, co najważniejsze, na muzyce.

Fani cyklicznych spotkań z muzyką bluesową nie tylko zostali dłużej by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i kupić płyty, ale dopytywali o kolejne koncerty – spieszymy z dobrą nowiną, zobaczymy się i usłyszymy ponownie już w lipcu! Mamy nadzieję, że tym razem w towarzystwie lepszej pogody. Więcej szczegółów już wkrótce, bądźcie czujni!

Michał Pick - Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top