Tej Wigilii na pewno nigdy nie zapomną (FOTO)
Waldemar Lamparski

Spotykali się ze sobą przy pracy podczas pomocy po sierpniowej nawałnicy. Tym razem ponad 300 osób spotkało się w innych okolicznościach, by wspólnie spędzić Wigilię przygotowaną przez Fundację "Zawierucha". To był szczególny czas, czas nie tylko wspomnień tych minionych dni, omawiania dalszej pomocy jeszcze wielu ludziom, ale przede wszystkim przeżywanie magii świąt Bożego Narodzenia. Jakże po tych trudnych miesiącach te chwile miały wymowny wymiar.

- Wielu z nas święta ma już od czasu nawałnicy, kiedy to tylu ludzi okazało nam serca, otworzyło je dla nas, przybyło z darami i pomocą, niczym święty Mikołaj - takie refleksje zabrzmiały wśród mieszkańców.
I tym razem nie obyło się bez prezentów:

- Rozdane zostały paczki dla ponad 100 dzieci. Uzbieraliśmy też słodyczy i zabawek na kolejne 50 paczek, za które bardzo dziękujemy. W bardzo miłej atmosferze, mogliśmy spotkać się znów we wspaniałym gronie wolontariuszy, ochotników, darczyńców i obdarowanych - podkreślił Marek Kunek we wpisie na facebooku.

Miło było nie tylko obdarowanym, ale i darczyńcom, którzy cały czas interesują się losami zaprzyjaźnionych rodzin i starają się nadal pomagać.

Przed Wigilią w domu kultury ekipa Mikołaja z Sochaczewa odwiedziła Komierowo, a o 12.00 Roman Krześniak przygotował 44 paczki dla rodzin z okolic Sośna.

- Lżej będzie przeżyć święta wiedząc, że ma się tylu przyjaciół wokół siebie i ludzi dobrej woli oraz ogromnych sercach - podkreślali ci, którzy do dzisiaj organizują swoje życie po nawałnicy.

sl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top