Klub biblio-smyka (FOTO)
Biblioteka Więcbork

19 stycznia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku odbyło się pierwsze spotkanie "Klubu biblio-smyka".

Piątkowe zajęcia miały charakter organizacyjny, ale ten fakt nie przeszkodził przecież wspólnej zabawie wszystkich obecnych. Docelowa grupa uczestników to dzieci w wieku do 5 lat wraz z rodzicami lub opiekunami. Pociechy, mimo różnicy wieku, szybko się zintegrowały. W tym miejscu warto wspomnieć, że najstarszy maluch miał 4 latka, a najmłodszy tylko 8 miesięcy. Spotkanie rozpoczęło się od głośnego czytania specjalnie wybranych utworów. Oczywiście nie były to jedyne zajęcia z książką tego dnia. Mali uczestnicy zapoznali się z książkami 3D - określanymi mianem interaktywnych. Te pozycje ukazują czytelnikowi treści nie tylko przy pomocy teksu, ale również poprzez ruchome elementy. Można je dotykać, wyciągać, czasem nawet usłyszeć. Rozwijają one wyobraźnię dziecka, a także sprawiają, iż dana książka staje się jeszcze ciekawsza.

Po spotkaniu z książką przyszedł czas na zajęcia ruchowe. Panie: Kamila Pankanin i Marta Ręgocka poprowadziły zabawę z tunelem animacyjnym. Maluchy z ogromną radością i zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich przygotowanych zadaniach. Obecni na spotkaniu "Klubu biblio-smyka" dorośli wymieniali się doświadczeniami, a przede wszystkim nawiązywali znajomości.

Na specjalnych niskich półkach w zasięgu wzroku dzieci, znajdowały się książeczki. Każdy mógł podejść, obejrzeć i dotknąć, bo wiele z nich to pozycje 3D. Na stolikach rozłożono zabawki edukacyjne - rodzice i dzieci bawili się nimi wspólnie. Na następne spotkanie przygotowano kolejne interesujące zadania dla najmłodszych, a także ciekawe tematy do dyskusji dla rodziców.

Biblioteka Więcbork

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top