TVP3 Bydgoszcz

Będzie reprezentował Watykan w Nikaragui. Urodzony w Więcborku ksiądz arcybiskup Waldemar Sommertag, otrzymał z rąk Papieża Franciszka misję reprezentowania Kościoła w tym kraju Ameryki Środkowej. Przed oficjalnym objęciem funkcji, nuncjusz apostolski odprawił w Sypniewie uroczystą mszę świętą.

Waldemar Sommertag urodził się w Więcborku. Wiele lat mieszkał także w Sypniewie, do którego wrócił już jako arcybiskup, by w kościele parafialnym odprawić uroczystą mszę świętą. - Każdy ma takie miejsce, do którego wraca; gdzie wszystko się zaczęło, więc to jest to miejsce chyba najważniejsze w moim życiu - przyznaje nuncjusz apostolski w Nikaragui.

Sąsiedzi, przyjaciele i znajomi - wszyscy tłumnie zjawili się w kościele, by powitać arcybiskupa. - Ja tu go znam od takiego chłopaka chyba, co chodził może do liceum przed maturą jeszcze. Ja jestem po prostu z nim tak jak rodziną - zdradza jedna z mieszkanek. - Nasz ziomek jest biskupem, przyjechaliśmy go zobaczyć osobiście - przyznaje inna mieszkanka. "Czyli jest radość, jest duma?" - pytamy. - dodaje kobieta.

Ksiądz prałat Waldemar Sommertag 19 marca otrzymał święcenia biskupie z rąk Papieża Franciszka. Jednocześnie został papieskim przedstawicielem w Nikaragui. - Dążył do tego całą swoją siłą, był bardzo pracowity. Jestem ogromnie zaskoczony tym właściwie, ale cieszę się ogromnie i szczęśliwy jestem - wyznaje Augustyn Sommertag, ojciec nuncjusza.

Nowy nuncjusz będzie wypełniał dwie funkcje - duchownego i dyplomaty - ale jedną misję. - Dla nas, dla dyplomacji watykańskiej, to jest Ewangelia, to jest Słowo Boże, to jest nauczanie papieża i Stolicy Apostolskiej - zaznacza ks. abp Waldemar Sommertag.

Pierwszy krokiem będzie przedłożenie listów uwierzytelniających prezydentowi Nikaragui.

TVP3 Bydgoszcz

Komentarze

+3 #2 a 2018-04-17 12:13
oddawali temu człowiekowi honory jak papieżowi, facet jedzie na wakacje pobawić się młodym mięskiem, tam można jeszcze więcej niż u nas
+3 #1 Zbigi 2018-04-17 09:00
A co nas obchodzi agent obcego państwa w Nikaragui? Jedzie tam na darmowe wczasy i przede wszystkim po to, by omamić tamtejszych wizją wiecznego życia. A głównie po kasę!!!! A samorządowcy świeckiego państwa jakieś prezenty mu jeszcze dają!!!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top