Zbliżenia TVP3 Bydgoszcz

Nagana dla uczennic z Więcborka, które spaliły zdjęcie swojej koleżanki, używały wobec niej wulgarnych słów i umieściły w sieci kontrowersyjne zdjęcie. Decyzję podjęła rada pedagogiczna szkoły, do której uczęszczają nastolatki. Tymczasem, czy doszło do popełniania przestępstwa, sprawdza Prokuratura Rejonowa w Tucholi, która nie wyklucza postawienia zarzutów jednej z dziewczyn.

Uczennice otrzymały naganę za naruszenie statutu szkoły - taką decyzję podjęła w środę rada pedagogiczna Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku. Skutkuje to obniżeniem oceny z zachowania. Nagana to jedna z surowszych kar, najsurowsza to skreślenie z listy uczniów. Dyrektor szkoły poinformował także o spotkaniu dla rodziców uczennic i próbie mediacji między pokrzywdzoną a napastniczkami.

Sprawę cały czas bada Prokuratura Rejonowa w Tucholi. Postępowanie dotyczy czterech 16-latków i 17-latki. Zebrane materiały mają trafić do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Najstarsza dziewczyna w przyszłym tygodniu może usłyszeć zarzuty.

Agata Chyłka

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top