O Niezłomnych w więcborskiej bibliotece (FOTO)
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku

Dnia 1 marca br. w całej Polsce obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O Niezłomnych pamiętano również w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku.

Tego dnia do naszej książnicy przybyli goście. Byli to uczniowie klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Więcborku. Młodzi zjawili się pod opieką Aleksandry Balcer oraz Mateusza Łańskiego. Władze miejskie reprezentował burmistrz Waldemar Kuszewski oraz wiceburmistrz Jacek Masztakowski. Radę Miejską reprezentował Henryk Szwochert. W obecności przybyłych, Ludmiła Piekałkiewicz-Geruzel – dyrektor instytucji, otworzyła wystawę pt. “Czas Niezłomnych – Polskie Podziemie Niepodległościowe 1944 – 1956”. Następnie bibliotekarz Marcin Łangowski krótko opowiedział o piątkowej ekspozycji.

“Czas Niezłomnych – Polskie Podziemie Niepodległościowe 1944 – 1956” to wystawa przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej. Przedstawiono tu historię działalności podziemia niepodległościowego w Polsce w latach 1944-1956. Na kartach ekspozycyjnych ukazano nie tylko poszczególne oddziały partyzanckie ale także dowódców oraz żołnierzy zaangażowanych w walkę z komunistycznym reżimem. Nie zapomniano o represjach jakie dotykały polskich patriotów. Archiwalne ilustracje zawarte w ramach wystawy w przeważającej części pochodzą z archiwum Instytutu Pamięci Narodowej. Autorami całości są: Sergiusz Kazimierczuk oraz dr Paweł Rokicki.

Wystawę pt. Czas Niezłomnych. Polskie podziemie niepodległościowe 1944-1956 można zwiedzać w więcborskiej bibliotece od poniedziałku do soboty. 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku

Komentarze

0 #4 a 2019-03-14 16:13
hahaha no tego się spodziewałem po fanatyku z Więcby, od razu ocenić, opluć. Oświeć mnie geniuszu dlaczego mi "Śmierdzi patriotyzm". Czekam z niecierpliwością na kolejną dawkę psychoagresji.
0 #3 ? 2019-03-13 17:21
a ,nie podoba ci się ?Nawet domyślam się dlaczego.Smierdzi ci patriotyzm.
0 #2 a 2019-03-13 15:57
A ten wiecznie coś do Sępólna ma. Po co człowieku stwarzasz jakieś animozje pomiędzy naszymi miastami? Dostałeś kiedyś w nos w Sępólnie , czy co?
0 #1 patriota 2019-03-13 12:08
We Więcborku jak zwykle patriotycznie z udziałem Burmistrza i miejscowej młodzieży.Akcja godna do naśladowania propagowania historii o Żołnierzach Wyklętych wśród sępoleńskiej młodzieży.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top