Wiadomości

W czwartek, 21 marca br. z okazji pierwszego dnia wiosny, Komendę Powiatową Policji w Sępólnie Krajeńskim odwiedziła grupa 17 dzieci wraz ze swoimi Paniami z Gminnego Przedszkola nr 1 w Sępólnie Krajeńskim. Celem spotkania było zapoznanie najmłodszych ze specyfiką pracy policjantów oraz kreowanie pozytywnego wizerunku funkcjonariusza Policji.

21 marca 2019 r. w Pierwszy Dzień Wiosny do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zawitała grupa przedszkolaków z Przedszkola nr 2 "Bajka", z którą wspólnie powitaliśmy w plastyczny sposób wiosnę. 

W środę, 20 marca br., w Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim odbyło się spotkanie autorskie z Radosławem Sikorskim.

W środę, 20 marca br., w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim odbyło się spotkanie z cyklu "Razem dla Kujaw i Pomorza". Głównymi tematami spotkania wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza z rolnikami i mieszkańcami wsi z terenu powiatu sępoleńskiego były m.in. susza, ASF oraz sytuacja na rynku trzody chlewnej. 

W sobotę 16 marca br., ok. godz. 8:30 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wypłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Obkas – Zamarte (droga krajowa nr 25). Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz zastęp z Jednostki Operacyjno-Technicznej w Kamieniu Krajeńskim. Na miejscu okazało się, że doszło do wypadku samochodu osobowego marki Mazda. Autem podróżowały cztery osoby (dwie osoby dorosłe i dwójka dzieci). W wyniki zdarzenia trzy osoby zostały poszkodowane. Dwie z nich zostały zostały przetransportowane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Więcborku natomiast jedną zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Bydgoszczy. Droga krajowa na czas prowadzenia akcji była zablokowana.

Policjant gościł wczoraj (14.03) z wizytą u „Smerfów” z kamieńskiego przedszkola. Podczas spotkania mundurowy przypomniał przedszkolakom podstawowe zasady bezpiecznego podróżowania pieszo, a także o obowiązkach pasażera samochodu. Dodatkowo najmłodsi dowiedzieli się, jak postępować w przypadku spotkania na swojej drodze obcej osoby oraz jak należy się zachować w przypadku ataku agresywnego psa.

Jak co roku 8 marca to dzień niezwykle uroczysty. Bowiem wówczas swoje święto obchodzą wszystkie kobiety. Z tej okazji Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku oraz Urząd Miejski w Więcborku przygotowały niespodziankę. Była nią gawęda Małgorzaty Jarocińskiej pt. „Niezwykłe Kobiety II Rzeczypospolitej”. Na początku spotkania wszystkich zebranych przywitał Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski. W temat gawędy wprowadziła słuchaczki Pani Ludmiła Piekałkiewicz-Geruzel Dyrektor Biblioteki.

W sobotę, 9 marca 2019 r., jubileusz Diamentowych Godów, czyli 60 lat wspólnego pożycia małżeńskiego świętowali państwo Adelajda i Stanisław Kiedrowicz z Obkasu. W tej szczególnej uroczystości małżonkom towarzyszyła zarówno rodzina jak i goście na czele z burmistrzem Kamienia Krajeńskiego oraz kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego.

Od początku tygodnia na terenie powiatu sępoleńskiego miało miejsce 20 prób oszustwa osób starszych. Niestety jedną z osób udało się oszukać, w wyniku czego 80-latek stracił kilkanaście tysięcy złotych.

W środę, 13 marca br., w Sępólnie Krajeńskim odbyła się IV edycja Targów Pracy i Edukacji w powiecie sępoleńskim pod hasłem "Twoja przyszłość w Twoim Regionie", na których pojawiło się w sumie 58 wystawców. Organizatorami tegorocznych targów było Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim, Gmina Sępólno Krajeńskie, Powiatowy Urząd Pracy w Sępólnie Krajeńskim oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu.

Top