Wiadomości

Sępoleńscy policjanci zatrzymali 26-latka, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Nie dość tego, swoim postępowaniem złamał sądowy zakaz, a w trakcie parkowania uszkodził inny pojazd. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W piątek, 12 lipca br. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miał miejsce wernisaż wystawy fotografii Jowity Niemczyk i rzeźby Piotra Aleksandra Grodzkiego pt. ”Nieobecność zastana”.

Po długiej walce z chorobą dziś (13.07) rano o godz. 4:20 w wieku 81 lat zmarł Kazimierz Fiałkowski, były wieloletni naczelnik a później burmistrz Kamienia Krajeńskiego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą środę, 17 lipca br. o godz. 11:00 w kościele parafialnym p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim.

Kilkunastu funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe podczas Powiatowych Obchodów Święta Policji w Sępólnie Krajeńskim. Na uroczystej gali zorganizowanej w Centrum Kultury i Sztuki, oprócz mundurowych, zebrali się zaproszeni goście oraz przedstawiciele samorządów i wielu instytucji. Nie obyło się bez gratulacji oraz składania wspólnych życzeń.

Policjanci z Sępólna Krajeńskiego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali różnego rodzaju narkotyki. Amatorzy zakazanych środków wpadli w ręce mundurowych podczas kontroli drogowej. Podejrzani usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Wobec jednego z nich zastosowano tymczasowy areszt, natomiast pozostała dwójka została objęta policyjnym dozorem.

W środę, 10 lipca br., wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz odwiedził powiat sępoleński. Na początku swojej wizyty wojewoda spotkał się z samorządowcami podczas którego rozmawiano m.in. o transporcie publicznym, funkcjonowaniu Szpitala Powiatowego w Więcborku, Funduszu Dróg Samorządowych, suszy oraz o obwodnicach dla Kamienia Krajeńskiego i Sępólna Krajeńskiego.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku w dniach od 1 do 5 lipca br. zorganizowała półkolonie letnie dla dzieci pod hasłem „Podróżuj z książką po świecie”. Codziennie na najmłodszych czekało mnóstwo pozytywnych wrażeń - bo przecież biblioteka to miejsce przyjazne dla czytelników w każdym wieku.

Gwiazdą tegorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego będzie zespół Golec uOrkiestra. Formacja prowadzona przez Braci Golec wystąpi 10 sierpnia na stadionie miejskim w Sępólnie Krajeńskim. Zespół cieszy się ogromna popularnością, koncertuje i nagrywa już od 21 lat. Na koncercie w Sępólnie Krajeńskim na pewno nie zabraknie największych hitów Golec uOrkiestra, takich jak: „Ściernisko”, „Lornetka” czy „Crazy is my life”. Najnowszy hit zespołu, „Górą Ty” nagrany we współpracy z Gromee i Bedoesem ma już ponad 8 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. To tylko kolejny dowód na niesłabnącą popularność muzyki Golec uOrkiestra. Będzie się działo!

Letnia Akademia Sztuki z Centrum Kultury i Sztuki zakończyła się uroczystym rozdaniem dyplomów, aby jednak otrzymać pamiątkowy dyplom trzeba było się wykazać artystycznymi zdolnościami w ciągu całego tygodnia. Okazji ku temu było mnóstwo, adepci Letniej Akademii Sztuki malowali na wodzie starożytną techniką ebru, artystycznie zdobyli skrzydła motyli, tworzyli ekologiczne dzieła sztuki oraz ogromną mozaikę z maczanych w farbie liści, listków i innych roślinnych elementów.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy przypomina, że w okresie wakacji, kiedy wypadków jest znacznie więcej, krew jest najbardziej potrzebna.

Top