Wiadomości

W środę, 22 maja br., w sali konferencyjnej im. Bydgoskiego Marca 1981 Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przekazał samorządom promesy na zadania dotyczące m.in. odbudowy dróg gminnych i powiatowych. Środki na ten cel pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, będącej w dyspozycji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej. W trakcie uroczystości zostały również przekazane środki na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP z województwa kujawsko-pomorskiego. Z naszego powiatu nowy samochód ratowniczo-gaśniczy otrzyma jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Więcborka. Łączna kwota przyznanego dofinansowana na zakup samochodu dla więcborskiej jednostki OSP wynosi 560 tys. złotych.

We wtorek, 21 maja br., w powiecie sępoleńskim przeprowadzone zostały ćwiczenia pn. “Krajeński Gaj 2019“, które zostały zorganizowane prze KP PSP w Sępólnie Krajeńskim w Nadleśnictwie Lutówko. W manewrach wzięło udział łącznie 25 zastępów straży pożarnych, 115 strażaków i 6 leśników. Ćwiczenia obserwowali strażacy z wydziału operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu, Komendant Powiatowy PSP, Nadleśniczy z Lutówka Marek Gackowski, przedstawiciel Zarządzania Kryzysowego Irena Miczko oraz Burmistrz Kamienia Krajeńskiego Wojciech Głomski.

Sępoleńska "drogówka" zatrzymała kierowcę, który kierował motocyklem po wcześniejszym piciu alkoholu. 65-letniemu mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W dniach od 11 do 19 maja 2019 r. w całej Polsce organizowane było niecodzienne wydarzenie o nazwie „Cyfrowa Majówka”. Do akcji dołączyła również Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza, która przygotowała warsztaty z programowania oraz wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

W niedzielę, 19 maja br., krótko przed godz. 11, na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Rogalin (gm. Sośno). Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Sępólna Krajeńskiego, OSP z Sośna, Sitnia, Wielowicza oraz Więcborka. Na miejscu okazało się, że cały budynek gospodarczy objęty jest ogniem. W pożarze uległ spaleniu również samochód typu Aixam. 

W piątek, 17 maja br., w Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Krajeńskim odbyło się spotkanie z rolnikami w sprawie afrykańskiego pomoru świń (ASF). W spotkaniu wziął udział Jerzy Dymek - Kujawsko-Pomorski Lekarz Weterynarii oraz Magdalena Czerkawska-Tyborska z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Sępólnie Krajeńskim. 

Daniel de Vita to doświadczony i utytułowany argentyński gitarzysta, w którego grze wyraźnie słychać latynoamerykańskie korzenie, ale również szacunek do bluesowej tradycji znad delty Missisipi. Mogli się o tym przekonać uczestnicy wczorajszego koncertu w sępoleńskim Centrum Kultury i Sztuki.

16 maja br. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, które zaszczycił swoją obecnością Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu generał Janusz Halak.

Jak ustalili reporterzy "Zbliżeń" w ostatnim czasie doszło do czterech podobnych przestępstw w województwie kujawsko-pomorskim. Informacje reporterów potwierdza policja. Do ataków na pracowników stacji benzynowych doszło m.in. w Gniewkowie, w okolicach Chełmży, Czerniewicach oraz w Michalinie. Reporterom TVP3 Bydgoszcz udało się dotrzeć do nagrania z ostatniego napadu w Michalinie.

Pomimo niezachęcającej, pochmurnej  pogody na starcie IX Krajeńskiego Rajdu Rowerowego stawiło się blisko 40 uczestników. Pozytywne nastawienie, dobre humory oraz  słodki poczęstunek przygotowany przez KGW Orzełek rozgoniły chmury.

Top