Wiadomości

Uroczystości religijne i państwowe, inscenizacja historyczna i okolicznościowy raut. Tak wyglądały tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Sępólnie Krajeńskim. W wydarzeniach uczestniczyli nie tylko mieszkańcy miasta, ale również goście z całego regionu.

Prokuratura umorzyła postępowanie dotyczące niestosownych wiadomości wysyłanych przez księdza do małoletnich. Sprawa z Sępólna Krajeńskiego ujrzała światło dzienne w kwietniu, kiedy do mediów dotarły zapisy internetowych rozmów. Śledczy przesłuchali duchownego oraz dzieci i ich rodziców. Zebrano też materiał dowodowy. Zdaniem biegłego, nie doszło do „czynu zabronionego".

We wtorek, 5 listopada br. o godz. 15:15 na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Obkas (gm. Kamień Krajeński) doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że jeden z samochodów ciężarowych najechał na tył naczepy drugiego pojazdu. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, która została przetransportowana do szpitala. Na miejscu wypadku prowadzony był ruch wahadłowy.

Dobry wojak Szwejk, kto o nim słyszał? Prawie wszyscy! Przecież to postać tak mocno zakorzeniona w popkulturze, że nawet jeśli nie wiemy gdzie ją dokładnie przypisać, to przecież coś nam świta, coś o tym słyszeliśmy. No właśnie, a jak naprawdę jest z tą „wiedzą”? Kim jest ten poczciwy Szwejk? Rzuconym w wir toczącej się wojny dobrodusznym cywilem czy sakramentalnym idiotą, pielgrzymem, który pragnąc dojść do Budziejowic zostaje siłą wciągnięty w wojenną rzeczywistość?

W poniedziałek, 4 listopada br. ok. godz. 14:40 na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Niechorz (gm. Sępólno Krajeńskie) doszło do wypadku dwóch samochodów ciężarowych oraz samochodu osobowego. Łącznie samochodami podróżowało 5 osób, dwie osoby w samochodzie osobowym i trzy osoby w pojazdach ciężarowych. W wyniku zdarzenia jedna osoba z samochodu osobowego została poszkodowana i zabrana do szpitala. Na czas prowadzonych działań droga krajowa nr 25 była nieprzejezdna.

Tegoroczna akcja "Znicz" rozpoczęła się 31 października i trwała do 3 listopada br. W tych dniach na drogach naszego powiatu trwały wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i zmotoryzowanym uczestnikom ruchu, którzy odwiedzali groby swoich najbliższych. W trakcie trwania działań doszło do jednej kolizji drogowej oraz zatrzymano pięciu kierujących, którzy nie powinni siadać za kierownica swoich pojazdów.

Zmiana ruchu dwukierunkowego na ruch jednokierunkowy w obrębie cmentarzy oraz możliwość skorzystania z bezpłatnej komunikacji publicznej dowożącej mieszkańców w pobliże nekropolii – takie zmiany na dzień 1 listopada zapowiada miasto Sępólno Krajeńskie. W dzień Wszystkich Świętych organizacja ruchu będzie podobna jak w latach poprzednich.

W dniach 29 i 30 października 2019 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbył się XXV Gminny Przegląd Twórczości Teatralnej „MIM”. W Przeglądzie wzięło udział 10 teatrów, w których łącznie na scenie prezentowało się 120 młodych aktorów z miasta i gminy Kamień Krajeński.

W uszach wciąż pobrzmiewają melodie z niedzielnego koncertu Natalii Kukulskiej. Artystka przygotowała sentymentalny repertuar i jednocześnie prawdziwy spektakl – oprawa wizualna wydarzenia robiła ogromne wrażenie, co przynajmniej częściowo oddają poniższe zdjęcia.

Miniony weekend pokazał, że na drogach powiatu sępoleńskiego nie brakuje piratów drogowych, którzy za nic mają obowiązujące prawo. Policjanci zatrzymali łącznie pięć osób, które w ogóle nie powinny wsiadać za kierownicę.

Top