Wiadomości

W ostatnim pożegnaniu uczestniczyli włodarze największych miast regionu, jak i również mieszkańcy Kujaw i Pomorza. Zabójstwo prezydenta okryło żałobą Gdańsk, ale i całą Polskę.

Władze Kamienia Krajeńskiego wraz z mieszkańcami oddali hołd zmarłemu tragicznie prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Spotkanie to było symbolem tolerancji i otwartości a przez swoją obecność mieszkańcy zamanifestowali swój sprzeciw wobec agresji i przemocy, wyrażając jednocześnie swoją solidarność z Gdańskiem.

W solidarności z Gdańskiem i z tragicznie zmarłym prezydentem Pawłem Adamowiczem, mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego i ościennych miejscowości, spotkali się dzisiaj (18.01) na sępoleńskim Placu Wolności by w milczeniu wyrazić swój sprzeciw wobec wszechobecnej nienawiści, przemocy i agresji.

Nie tylko pod adresem samorządowców kierowane są groźby. Na hejt - narażeni są również młodzi ludzie. W Więcborku nastolatki nagrały film, na którym palą zdjęcie koleżanki. Padają też komentarze pod adresem prześladowanej dziewczyny. Rodzice nastolatki zgłosili sprawę policji kilka dni temu. Jak mówią - służby w tym czasie niewiele zrobiły.

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w dniu jutrzejszym, tj. piątek 18 stycznia br., o godz. 18:00 na Rynku Miejskim (Plac Wolności) w Sępólnie Krajeńskim zaplanowany jest happenig przeciwko mowie nienawiści i przemocy. 

W dniu 13 stycznia br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbyło się XVIII Powiatowe Spotkanie z Kolędą i Pastorałką. W spotkaniu najliczniej udział wzięli reprezentanci gminy Kamień Krajeński ale również gościliśmy gminę Więcbork i miasto Sępólno Krajeńskie.

Od końca ubiegłego roku w Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim funkcjonują mieszkania chronione dla seniorów, które pomagają starszym, najczęściej schorowanym osobom uzyskać niezbędne wsparcie oraz zdobyć nowe umiejętności.

Grupa rolników m.in. z powiatu sępoleńskiego, tucholskiego, bydgoskiego i człuchowskiego protestowała dzisiaj (16.01) przed budynkiem Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim przeciwko niskim cenom skupu i coraz wyższym kosztom produkcji. Jak sami mówią, sytuacja jest dramatyczna. Rolnicy chcą m.in. ustabilizowania cen oraz zrównania wysokości dopłat z tymi, które otrzymują rolnicy na zachodzie Unii Europejskiej. Na końcu protestu, za pośrednictwem zebranych mediów, rolnicy zaprosili ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego na spotkanie by porozmawiać o trudnej sytuacji w polskim rolnictwie.

Znamy listy 500 uzdolnionych uczniów techników i szkół branżowych, którzy otrzymają stypendia marszałka województwa w ramach projektu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza”, wśród których są uczniowie ze szkół z terenu powiatu sępoleńskiego. Wysokość wsparcia to nawet 500 złotych miesięcznie.

Paweł Adamowicz zmarł po kilkunastu godzinach od bestialskiego ataku nożownika w czasie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Parlamentarzyści i samorządowcy z Kujaw i Pomorza w mediach społecznościowych przekazują wyrazy współczucia rodzinie i bliskim prezydenta Gdańska.

Top