Reklama

Wiadomości

Jarmark św. Mateusza jest wydarzeniem na stałe wpisanym w kalendarz imprez gminy Sępólno Krajeńskim. W tym roku odbyła się już XI edycja tej imprezy, przypadająca na tydzień obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa.

W piątek, 13 września br. Państwo Marianna i Jan Drogosz z Obkasu obchodzili Jubileusz Diamentowych Godów – 60 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. W poniedziałek, 16 września br. Jubilaci w otoczeniu rodziny przybyli do Urzędu Miejskiego w Kamieniu Krajeńskim, gdzie władze gminy złożyli Jubilatom najserdeczniejsze życzenia. Jubilaci otrzymali też bukiet pięknych róż i list gratulacyjny. Podniosłą uroczystość uczczono symboliczną lampką szampana i słodkim poczęstunkiem.

W środę, 18 września br. w Sępólnie Krajeńskim zorganizowano kolejne spotkanie z cyklu Dzień z Czystym Powietrzem. W wydarzeniu, które odbyło się na sępoleńskim Placu Wolności uczestniczyli przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu z prezesem Ireneusz Stachowiakiem na czele oraz zastępca burmistrza Sępólna Krajeńskiego Marek Zieńko.

W środę, 18 czerwca br. w Szpitalu Powiatowym w Więcborku podpisano umowę na zakup nowej karetki. Pieniądze na nowy ambulans, w wysokości 400 tysięcy złotych, przekazało lecznicy Ministerstwo Zdrowia.

W związku z początkiem roku szkolnego policjanci odwiedzają uczniów w miejscowych szkołach, by porozmawiać z nimi o zasadach bezpieczeństwa. Tym razem, policjanci odwiedzili młodzież szkolną z sępoleńskiej ,,Jedynki”. W spotkaniu uczestniczyło łącznie około 70 dzieci.

Konkurs organizowany po raz XIV przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ma promować aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnościami.

Policjanci z Więcborka zatrzymali 30-letnią mieszkankę gminy, która wielokrotne kradła różnego rodzaju wyposażenie z ogródków w Wituni. Na trop kobiety policjanci wpadli dzięki współpracy z miejscowymi działkowcami. Kobieta usłyszała już łącznie 10 zarzutów kradzieży mienia. Grozi jej do 5 lat więzienia.

W środę, 11 września br. wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz przekazał samorządowcom z powiatu sępoleńskiego kolejne kilka milionów na odbudowę i remonty dróg.

Gmina Żnin wygrywa ogólną klasyfikację IX Samorządowych Regat Żeglarskich "Krajna Cup" o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Niesamowicie mocna ekipa ze Żnina od samego początku nie dawała rywalom nawet cienia szansy na osiągnięcie dobrego wyniku. W 4 liczących się do klasyfikacji generalnej biegach zdobyli 4 razy pierwsze miejsca deklasując rywali.

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Tucholi 40-letni kierujący podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w miejscowości Włościbórek, trafił na 3 miesiące do aresztu. Mężczyzna kierował autem mając w organizmie blisko promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

Top