Reklama

Marek Witkowski

Więcbork

Policjanci z Więcborka zatrzymali 30-letnią mieszkankę gminy, która wielokrotne kradła różnego rodzaju wyposażenie z ogródków w Wituni. Na trop kobiety policjanci wpadli dzięki współpracy z miejscowymi działkowcami. Kobieta usłyszała już łącznie 10 zarzutów kradzieży mienia. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Bogu i rolnikom dziękowali wczoraj (8.09) mieszkańcy gminy Więcbork za tegoroczne plony. Dożynki w Sypniewie zaszczycili swoją obecnością rolnicy, przedstawiciele rządu, samorządowcy, organizacje i instytucje z terenu gminy i powiatu oraz licznie przybyli mieszkańcy.

Od wielu już lat w pierwszą niedzielę września w kaplicy na karolewskim cmentarzu mieszkańcy gminy Więcbork, powiatu sępoleńskiego a także rodziny ofiar niemieckiego obozu koncentracyjnego modlą się podczas mszy świętej za wszystkich pomordowanych w okolicznych lasach przez niemieckich nazistów. Dzisiejsze uroczystości na cmentarzu zbiegły się z obchodami 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. 

Dzielnicowi z Więcborka zatrzymali 48-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna wpadł pod tym, jak funkcjonariusze przyłapali go na jeździe samochodem po pijanemu. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Teraz jego dalszy los zależy od prokuratora.

Zanim Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski, w niedzielę, 18 sierpnia br. oficjalnie zamknął tegoroczne obchody Dni Więcborka, na Stadionie Miejskim przez blisko dwie godziny więcborska publiczność bawiła się na koncercie gwiazdy wieczoru - Dawida Kwiatkowskiego z zespołem. Jak było? Było gorąco i głośno!

W środę, 14 sierpnia br. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miała miejsce wystawa fotografii Andrzeja Ossowskiego pt. „Dźwięki zapisane światłem”. Ekspozycja odbyła się w ramach tegorocznych „Dni Więcborka”.

Jarmarkiem Krajeńskim i Biesiadą Śląską rozpoczęły się w niedzielę 11 sierpnia br. tegoroczne obchody Dni Więcborka. Z roku na rok impreza przyciąga do Więcborka coraz większą liczbę wystawców. Nie inaczej było podczas wczorajszego, siódmego już Jarmarku Krajeńskiego. Rekordowa ilość wystawców, niezawodna więcborska publiczność, występy rodzimych artystów i zespołów ludowych, spora dawka humoru rodem z śląskich familoków no i piękna, letnia pogoda - to wszystko sprawiło, że inauguracja Dni Więcborka 2019 wypadła na piątkę z plusem.

W sobotnie popołudnie na zaproszenie burmistrza Więcborka mieszkańcy oraz turyści licznie zgromadzili się na Placu Jana Pawła II przy więcborskiej promenadzie, by wspólnie uczestniczyć w oficjalnym otwarciu nowej atrakcji turystycznej - mola spacerowego.

Lato w Więcborku to nie tylko piękna okolica, jeziora, lasy i urokliwe zakątki przyciągające turystów z całej Polski. To także ciekawe propozycje Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, wakacyjnych spotkań z muzyką. Jedną z nich, był niedzielny koncert Sławka Uniatowskiego, promującego swój debiutancki album Metamorphosis.

W piątek, 12 lipca br. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miał miejsce wernisaż wystawy fotografii Jowity Niemczyk i rzeźby Piotra Aleksandra Grodzkiego pt. ”Nieobecność zastana”.

Top