Więcbork

W piątek, 12 lipca br. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miał miejsce wernisaż wystawy fotografii Jowity Niemczyk i rzeźby Piotra Aleksandra Grodzkiego pt. ”Nieobecność zastana”.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku w dniach od 1 do 5 lipca br. zorganizowała półkolonie letnie dla dzieci pod hasłem „Podróżuj z książką po świecie”. Codziennie na najmłodszych czekało mnóstwo pozytywnych wrażeń - bo przecież biblioteka to miejsce przyjazne dla czytelników w każdym wieku.

Ile piosenek, tyle kreacji aktorskich, z mopem, z pomarańczą czy z chustką na głowie, byliśmy w Peru, na rodzinnej imprezie, wysłuchaliśmy historii oszukanej Ziuty z Pęperzyna, poznaliśmy tajniki udanego małżeństwa zawarte w piosence "Filozofia małżeńska", wszyscy śpiewaliśmy, niektórzy tańczyli, a inni pili... Ach co to był za wieczór...!!!

We wtorek, 25 czerwca br., ok. godz, 21:45 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie, że na jeziorze Więcborskim topi się mężczyzna. Na miejsce zadysponowano zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku, zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz z Bydgoszczy Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG 1. W trakcie dojazdu na miejsce zastępu z JRG 1 Bydgoszcz, lokalnym strażakom udało się wyciągnąć z wody mężczyznę. Niestety mimo prowadzonej reanimacji, życia mężczyzny nie udało się uratować. Łącznie w akcji brało udział 5 zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz policja. 

Kolorowo, kwieciście i na ludowo obchodzono w Runowie Krajeńskim sobótkę. Mieszkanki Runowa krzątały się między gośćmi odświętnie ubrane w regionalne stroje, na głowach miały kwietne wianki, z głośników sączyły się melodie na swojską nutę, a i na żywo kapela skocznie przygrywała. Na to radosne sobótkowe świętowanie Stowarzyszenie KGW Runowo zaprosiło mieszkańców całej Gminy Więcbork. Ci, którzy z zaproszenia skorzystali z pewnością na długo zapamiętają to wyjątkowe wydarzenie, ci zaś, których zabrakło tego dnia w Runowie mają czego żałować...

W niedzielę, 23 czerwca br., ok. godz. 13:30 na trasie Więcbork – Jastrzębiec samochód osobowy marki BMW wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Samochodem podróżowały 3 osoby, najciężej ranny został kierowca, który został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Bydgoszczy. Droga w tym miejscu była zablokowana.

W ubiegły piątek, 7 czerwca br., w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miała miejsce wystawa rysunków Magdaleny Duszka.

W poniedziałek, 3 czerwca br., w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miało miejsce otwarcie wystawy pt. „Wybory czerwcowe 1989”.

W poniedziałek, 3 czerwca br., od wczesnych godzin rannych na terenie gminy i miasta Więcbork, policjanci wydziału prewencji i ruchu drogowego sępoleńskiej komendy prowadzili działania pod nazwą "Trzeźwy kierujący". W wyniku prowadzonej akcji funkcjonariusze skontrolowali łącznie 249 kierowców, z czego trzech odważyło się wsiąść za kierownicę mimo stanu nietrzeźwości.

Kolorowo i gwarno zrobiło się w piątkowe przedpołudnie na Placu Jana Pawła II w Więcborku. Wszystko za sprawą radosnych maluchów z przedszkola i oddziałów przedszkolnych gminnych szkół, które przebrane za najróżniejszych bohaterów bajek i baśni wzięły udział w VI Paradzie Postaci Bajkowych. Imprezę dla najmłodszych mieszkańców otworzyli i do wspólnej zabawy zaprosili organizatorzy czyli Król Lew Simba (Ludmiła Piekałkiewicz-Geruzel dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Więcborku) i Królik Bugs (burmistrz Waldemar Kuszewski), który marchewkę pomylił z mikrofonem.

Top