Więcbork

Jak co roku 8 marca to dzień niezwykle uroczysty. Bowiem wówczas swoje święto obchodzą wszystkie kobiety. Z tej okazji Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku oraz Urząd Miejski w Więcborku przygotowały niespodziankę. Była nią gawęda Małgorzaty Jarocińskiej pt. „Niezwykłe Kobiety II Rzeczypospolitej”. Na początku spotkania wszystkich zebranych przywitał Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski. W temat gawędy wprowadziła słuchaczki Pani Ludmiła Piekałkiewicz-Geruzel Dyrektor Biblioteki.

Czy istnieje taki mężczyzna? A jeśli nie to czy można takiego stworzyć? Czy można przeszczepić osobowość?

Dnia 4 marca więcborska biblioteka zorganizowała niezwykle interesujące spotkanie dla młodzieży. W poniedziałkowe przedpołudnie przybyła do nas Pani Małgorzata Jarocińska z gawędą pt. „Zachowałam się jak trzeba” – o Danusi Siedzikównie „Ince”. Przedsięwzięcie ściśle wiązało się z obchodzonym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jako pierwsi gawędy wysłuchali uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku. Następnie taką sposobność otrzymała również młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Więcborku. 

Dnia 1 marca br. w całej Polsce obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O Niezłomnych pamiętano również w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku.

Mundurowi zatrzymali 25-latka, który kierował Volkswagenem Golfem będąc pod wpływem środków odurzających. Jego zachowanie oceni sąd. Za kierowanie pod wpływem narkotyków grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Podczas piątkowej (22.02) V sesji Rady Powiatu Sępoleńskiego, radni po długiej dyskusji podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji Internatu mieszczącego się przy Al. 600-lecia 9 wchodzącego w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku.

Nastolatka z Więcborka, która miała grozić swojej koleżance i spalić jej zdjęcie usłyszała prokuratorskie zarzuty. 17-latka odpowie za groźby karalne. Grozi jej kara nawet do 2 lat więzienia.

Podczas dorocznego Balu Sportu i Kultury, który odbył się 9 lutego w Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Więcborku, burmistrz Waldemar Kuszewski wręczył swoje nagrody w dziedzinie kultury i sportu "Rycerz 2018".

Nagana dla uczennic z Więcborka, które spaliły zdjęcie swojej koleżanki, używały wobec niej wulgarnych słów i umieściły w sieci kontrowersyjne zdjęcie. Decyzję podjęła rada pedagogiczna szkoły, do której uczęszczają nastolatki. Tymczasem, czy doszło do popełniania przestępstwa, sprawdza Prokuratura Rejonowa w Tucholi, która nie wyklucza postawienia zarzutów jednej z dziewczyn.

[AKTUALIZACJA z dnia 06.02.2019 r., godz. 14:20] Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Więcborku informuje, że z powodu awarii w dniu dzisiejszym tj. 6 luty 2019 r. do odwołania nastąpi przerwa w dostawie wody dla następujących miejscowości: Więcbork - os. Piastowskie, os. BOWiD, Suchorączek, Dalkowo, Nowy Dwór. Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy. Dołożymy wszelkich starań aby usunąć awarię najszybciej jak to możliwe.

Top