Sępólno Krajeńskie

W czwartek, 21 marca br. z okazji pierwszego dnia wiosny, Komendę Powiatową Policji w Sępólnie Krajeńskim odwiedziła grupa 17 dzieci wraz ze swoimi Paniami z Gminnego Przedszkola nr 1 w Sępólnie Krajeńskim. Celem spotkania było zapoznanie najmłodszych ze specyfiką pracy policjantów oraz kreowanie pozytywnego wizerunku funkcjonariusza Policji.

21 marca 2019 r. w Pierwszy Dzień Wiosny do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zawitała grupa przedszkolaków z Przedszkola nr 2 "Bajka", z którą wspólnie powitaliśmy w plastyczny sposób wiosnę. 

W środę, 20 marca br., w Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim odbyło się spotkanie autorskie z Radosławem Sikorskim.

W poszukiwaniu alternatywnego sposobu świętowania Międzynarodowego Dnia Kobiet Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie postanowiło na krótką chwilę przenieść się w czasie do okresu, w którym święto wszystkich dam było niezwykle hucznie obchodzone.

Przestępcy usiłowali ponownie oszukać mieszkańców Sępólna Krajeńskiego metodą na tzw. „wnuczka”. Celem oszustów padły osoby w wieku od 68 do 85 lat. Seniorzy wykazali się jednak czujnością i nie dali się oszukać.

Roberto Zucaro sprawił, że sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim rozbrzmiewała chóralnie śpiewanymi włoskimi przebojami. Kto by pomyślał, że tak dobrze znamy teksty i melodie tych, bądź co bądź, trudnych piosenek!

W sobotę, 9 marca br., tuż przed godziną 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Sikorz - Trzciany w gminie Sępólno Krajeńskie. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący oplem astrą na prostym odcinku drogi  nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca pojazdu 19-letni mężczyzna zmarł na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności tego tragicznego wypadku.

Komendant Powiatowy Policji insp. Paweł Zawada podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w dniu 27 lutego br. przedstawił informację o stanie bezpieczeństwa na terenie gminy Sępólno Krajeńskie w 2018 roku.

Krzysztof Skiba był pierwszym gościem kolejnego sezonu Sępoleńskiej Akademii Sukcesu. Muzyk, satyryk, komentator społeczny, felietonista, showman, od pewnego czasu także pisarz, prawdziwy człowiek renesansu.

Dzielnicowi z Kamienia Krajeńskiego mł. asp. Dariusz Warnke oraz mł. asp. Jacek Jańczak zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzieże paliwa. Wprawdzie sprawcy za wszelką cenę usiłowali uniknąć spotkania z policjantami ale Ci "wyszli im na przeciw". Jeden z nich 22-latek usłyszał już zarzuty. Odpowie on nie tylko za kradzież ale także za niezatrzymanie się do kontroli. Drugi ze względu na wiek będzie tłumaczył się w sądzie dla nieletnich.

Top