Reklama

Marek Witkowski

Sępólno Krajeńskie

Jarmark św. Mateusza jest wydarzeniem na stałe wpisanym w kalendarz imprez gminy Sępólno Krajeńskim. W tym roku odbyła się już XI edycja tej imprezy, przypadająca na tydzień obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa.

W środę, 18 września br. w Sępólnie Krajeńskim zorganizowano kolejne spotkanie z cyklu Dzień z Czystym Powietrzem. W wydarzeniu, które odbyło się na sępoleńskim Placu Wolności uczestniczyli przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu z prezesem Ireneusz Stachowiakiem na czele oraz zastępca burmistrza Sępólna Krajeńskiego Marek Zieńko.

W związku z początkiem roku szkolnego policjanci odwiedzają uczniów w miejscowych szkołach, by porozmawiać z nimi o zasadach bezpieczeństwa. Tym razem, policjanci odwiedzili młodzież szkolną z sępoleńskiej ,,Jedynki”. W spotkaniu uczestniczyło łącznie około 70 dzieci.

Gmina Żnin wygrywa ogólną klasyfikację IX Samorządowych Regat Żeglarskich "Krajna Cup" o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Niesamowicie mocna ekipa ze Żnina od samego początku nie dawała rywalom nawet cienia szansy na osiągnięcie dobrego wyniku. W 4 liczących się do klasyfikacji generalnej biegach zdobyli 4 razy pierwsze miejsca deklasując rywali.

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Tucholi 40-letni kierujący podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w miejscowości Włościbórek, trafił na 3 miesiące do aresztu. Mężczyzna kierował autem mając w organizmie blisko promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

W sobotę, 7 września br. odbyła się ósma edycja Narodowego Czytania. Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele Polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii.

W piątek, 6 września br. ok. godz. 18:50 na trasie Trzciany - Włościbórek doszło do zdarzenia drogowego, wskutek którego życie stracił 29-letni mężczyzna. Samochodem Citroen Xara podróżowały trzy osoby, dwóch mężczyzn i 15-miesięczne dziecko. Z niewyjaśnionych przyczyn mężczyzna kierujący Citroenem zjechał z drogi i uderzył w pobliskie drzewo. Mimo szybko przeprowadzonej akcji ratowniczej jeden z mężczyzn zmarł na miejscu. Okoliczności tego tragicznego wypadku badać będą teraz funkcjonariusze sępoleńskiej policji.

W niedzielne popołudnie, 1 września br. mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego upamiętnili 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

W środę, 28 sierpnia br. na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego im. L. Prądzyńskiego odbyła się XI Sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

W niedzielę, 25 sierpnia br. w Kawlach odbyły się Dożynki Gminne 2019 gminy Sępólno Krajeńskie.

Top