Sępólno Krajeńskie

Sępoleńscy policjanci zatrzymali 26-latka, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Nie dość tego, swoim postępowaniem złamał sądowy zakaz, a w trakcie parkowania uszkodził inny pojazd. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci z Sępólna Krajeńskiego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali różnego rodzaju narkotyki. Amatorzy zakazanych środków wpadli w ręce mundurowych podczas kontroli drogowej. Podejrzani usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Wobec jednego z nich zastosowano tymczasowy areszt, natomiast pozostała dwójka została objęta policyjnym dozorem.

Gwiazdą tegorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego będzie zespół Golec uOrkiestra. Formacja prowadzona przez Braci Golec wystąpi 10 sierpnia na stadionie miejskim w Sępólnie Krajeńskim. Zespół cieszy się ogromna popularnością, koncertuje i nagrywa już od 21 lat. Na koncercie w Sępólnie Krajeńskim na pewno nie zabraknie największych hitów Golec uOrkiestra, takich jak: „Ściernisko”, „Lornetka” czy „Crazy is my life”. Najnowszy hit zespołu, „Górą Ty” nagrany we współpracy z Gromee i Bedoesem ma już ponad 8 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. To tylko kolejny dowód na niesłabnącą popularność muzyki Golec uOrkiestra. Będzie się działo!

Letnia Akademia Sztuki z Centrum Kultury i Sztuki zakończyła się uroczystym rozdaniem dyplomów, aby jednak otrzymać pamiątkowy dyplom trzeba było się wykazać artystycznymi zdolnościami w ciągu całego tygodnia. Okazji ku temu było mnóstwo, adepci Letniej Akademii Sztuki malowali na wodzie starożytną techniką ebru, artystycznie zdobyli skrzydła motyli, tworzyli ekologiczne dzieła sztuki oraz ogromną mozaikę z maczanych w farbie liści, listków i innych roślinnych elementów.

W środę, 26 czerwca br., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego im. L. Prądzyńskiego odbyła się IX Sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

W sobotę, 22 czerwca br., ponownie otwarto plażę miejską w Sępólnie Krajeńskim. Powodem tej szczególnej uroczystości było zakończenie budowy nowych pomostów wraz z wieżą do skoków do wody. Plażowicze nie mogli narzekać na nudę bo organizator tej wyjątkowej imprezy, którym było sępoleńskie Centrum Kultury i Sztuki, przygotował dla wszystkich wiele ciekawych atrakcji... Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii przygotowanej przez Marcina Jarskiego.

Czujesz się zmęczona/zmęczony? Potrzebujesz chwili odpoczynku w tak upalny dzień? Marzysz o odrobinie wypoczynku na leżaku? Nic prostszego! Zapraszamy do naszej Sępoleńskiej Strefy Relaksu, w której możesz oddać się błogiemu nicnierobieniu i wypocząć. Śpiew ptaków, delikatny wiaterek, słońce w zenicie, brzmi jak oferta „last minute” wprost z biura podróży. Tymczasem to wszystko czeka na Was przy Centrum Kultury i Sztuki, nie musicie kupować biletów, rezerwować lotów i płacić za hotel, możecie po prostu przyjść i zrelaksować się w specjalnie przygotowanej do tego celu strefie. Odpocznij, cała reszta poczeka!

W roku szkolnym 2018/2019 przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Wiśniewie realizowały projekt edukacyjno-informacyjny „Dzieciaki Mleczaki”, którego celem było pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka.

Dnia 4 czerwca 2019 roku pierwszoklasiści i drugoklasiści z Wiśniewy brali udział w bardzo interesującej lekcji dydaktycznej pt. ,,Sekretne znaki” w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Obejmowała ona zajęcia artystyczne poświęcone dawnym sposobom rozumienia świata, symbolom i ich znaczeniom oraz zajęcia związane ze zwiedzaniem wystawy archeologicznej.

Top