Sępólno Krajeńskie

Uroczystości religijne i państwowe, inscenizacja historyczna i okolicznościowy raut. Tak wyglądały tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Sępólnie Krajeńskim. W wydarzeniach uczestniczyli nie tylko mieszkańcy miasta, ale również goście z całego regionu.

Prokuratura umorzyła postępowanie dotyczące niestosownych wiadomości wysyłanych przez księdza do małoletnich. Sprawa z Sępólna Krajeńskiego ujrzała światło dzienne w kwietniu, kiedy do mediów dotarły zapisy internetowych rozmów. Śledczy przesłuchali duchownego oraz dzieci i ich rodziców. Zebrano też materiał dowodowy. Zdaniem biegłego, nie doszło do „czynu zabronionego".

Dobry wojak Szwejk, kto o nim słyszał? Prawie wszyscy! Przecież to postać tak mocno zakorzeniona w popkulturze, że nawet jeśli nie wiemy gdzie ją dokładnie przypisać, to przecież coś nam świta, coś o tym słyszeliśmy. No właśnie, a jak naprawdę jest z tą „wiedzą”? Kim jest ten poczciwy Szwejk? Rzuconym w wir toczącej się wojny dobrodusznym cywilem czy sakramentalnym idiotą, pielgrzymem, który pragnąc dojść do Budziejowic zostaje siłą wciągnięty w wojenną rzeczywistość?

W poniedziałek, 4 listopada br. ok. godz. 14:40 na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Niechorz (gm. Sępólno Krajeńskie) doszło do wypadku dwóch samochodów ciężarowych oraz samochodu osobowego. Łącznie samochodami podróżowało 5 osób, dwie osoby w samochodzie osobowym i trzy osoby w pojazdach ciężarowych. W wyniku zdarzenia jedna osoba z samochodu osobowego została poszkodowana i zabrana do szpitala. Na czas prowadzonych działań droga krajowa nr 25 była nieprzejezdna.

Zmiana ruchu dwukierunkowego na ruch jednokierunkowy w obrębie cmentarzy oraz możliwość skorzystania z bezpłatnej komunikacji publicznej dowożącej mieszkańców w pobliże nekropolii – takie zmiany na dzień 1 listopada zapowiada miasto Sępólno Krajeńskie. W dzień Wszystkich Świętych organizacja ruchu będzie podobna jak w latach poprzednich.

W uszach wciąż pobrzmiewają melodie z niedzielnego koncertu Natalii Kukulskiej. Artystka przygotowała sentymentalny repertuar i jednocześnie prawdziwy spektakl – oprawa wizualna wydarzenia robiła ogromne wrażenie, co przynajmniej częściowo oddają poniższe zdjęcia.

„Grudzińscy – non omnis moriar” to tytuł wystawy poświęconej Franciszkowi i ks. Emanuelowi Grudzińskim, wpływowym mieszkańcom Sępólna w okresie II RP. Wernisaż wystawy miał miejsce w piątek 18 października w sępoleńskiej książnicy. Jej tytuł stanowić może credo całego bibliotecznego projektu poświęconego Franciszkowi i ks. Emanuelowi Grudzińskim. Celem wszystkich działań twórców było bowiem przypomnienie mieszkańcom biografii tych zasłużonych postaci i zwrócenie uwagi na spuściznę, jaką po sobie zostawili.

Tak, to nasza szkoła!!! 10 października panowała w murach naszej szkoły iście międzynarodowa atmosfera. A to dzięki THE ERASMUS DAY – świętowaliśmy dzień programu Erasmus + w ramach Międzynarodowych Dni Programu Erasmus+, obchodzonych na całym świecie w dniach 10-12.10.2019 r.

W niedzielę, 6 października 2019 roku w Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim - Krajna Arena odbył się VIII Bieg Uliczny im. Kajetana Bągorskiego 2019.

Nagie zdjęcie Sebastiana Skaja, nauczyciela w szkołach podstawowych w Zalesiu i Wałdowie, radnego Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim oraz kandydata Lewicy do Sejmu RP, trafiło do mediów. Widział je burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski, który cofnął nagrodę przyznaną mężczyźnie. Sebastian Skaja tłumaczy, że zdjęcie zrobił przed laty dla niemieckiego fotografa.

Top