Powiat Sępoleński

W środę, 20 marca br., w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim odbyło się spotkanie z cyklu "Razem dla Kujaw i Pomorza". Głównymi tematami spotkania wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza z rolnikami i mieszkańcami wsi z terenu powiatu sępoleńskiego były m.in. susza, ASF oraz sytuacja na rynku trzody chlewnej. 

Od początku tygodnia na terenie powiatu sępoleńskiego miało miejsce 20 prób oszustwa osób starszych. Niestety jedną z osób udało się oszukać, w wyniku czego 80-latek stracił kilkanaście tysięcy złotych.

W środę, 13 marca br., w Sępólnie Krajeńskim odbyła się IV edycja Targów Pracy i Edukacji w powiecie sępoleńskim pod hasłem "Twoja przyszłość w Twoim Regionie", na których pojawiło się w sumie 58 wystawców. Organizatorami tegorocznych targów było Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim, Gmina Sępólno Krajeńskie, Powiatowy Urząd Pracy w Sępólnie Krajeńskim oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu.

Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie Krajeńskim ogłasza nabór na stanowisko sekretarki Zespołu Kadr i Szkolenia i Prezydialnego (miejsce pracy: PP Więcbork). Szczegółowe informacje na temat oferty pracy można znaleźć poniżej niniejszego artykułu, na stronie BIP KPP w Sępólnie Krajeńskim w zakładce "Praca w Policji" oraz telefonicznie pod numerem 52 389 02 09.

Około 250 mln zł środków rządowych dotychczas przekazano na tereny ponawałnicowe w województwie kujawsko-pomorskim. Dziś (06.03) w powiecie sępoleńskim wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wraz z posłem na Sejm RP Bartoszem Kownackim spotkali się z samorządowcami i podsumowali dotychczasowe prace związane z odbudową po nawałnicy przede wszystkim infrastruktury.

1 marca to Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Święto zostało ustanowione w hołdzie bohaterom antykomunistycznego podziemia.

W środę, 27 lutego br., odbyła się VI Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego podczas której radni uchwalili program postępowania naprawczego dla powiatu sępoleńskiego na lata 2019-2021. Za przyjęciem programu naprawczego głosowało 12 radnych a 4 wstrzymało się od głosu.

To był rekordowy dla strażaków rok. Pod wieloma względami. Najwięcej pożarów, z którymi walczyły jednostki. Ale też najwięcej pieniędzy na sprzęt ratowniczo-gaśniczy. W Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy zorganizowano naradę PSP. Strażacy zawodowi i ochotnicy - podsumowali 2018 rok.

Piątkowa (22.02) sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego była doskonałą okazją do wręczenia listów gratulacyjnych zdolnej młodzieży ze szkół z terenu powiatu sępoleńskiego.

W piątek, 22 lutego br., podczas V Sesji Rady Powiatu Sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” otrzymała spółka Gabi-Bis. Wniosek o przyznanie nagrody Starosty Sępoleńskiego spółce Gabi-Bis złożył burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski.

Top