Powiat Sępoleński

Kilkunastu funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe podczas Powiatowych Obchodów Święta Policji w Sępólnie Krajeńskim. Na uroczystej gali zorganizowanej w Centrum Kultury i Sztuki, oprócz mundurowych, zebrali się zaproszeni goście oraz przedstawiciele samorządów i wielu instytucji. Nie obyło się bez gratulacji oraz składania wspólnych życzeń.

W środę, 10 lipca br., wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz odwiedził powiat sępoleński. Na początku swojej wizyty wojewoda spotkał się z samorządowcami podczas którego rozmawiano m.in. o transporcie publicznym, funkcjonowaniu Szpitala Powiatowego w Więcborku, Funduszu Dróg Samorządowych, suszy oraz o obwodnicach dla Kamienia Krajeńskiego i Sępólna Krajeńskiego.

W sobotę, 29 czerwca br., na stadionie miejskim w Sępólnie Krajeńskim zostały przeprowadzone powiatowe zawody sportowo – pożarnicze jednostek OSP z terenu powiatu sępoleńskiego.

W miniony weekend, 29-30 czerwca br., na jeziorze sępoleńskim, rozegrano IV Regaty "Biały Żagiel" Starosty Sępoleńskiego. Do rywalizacji zgłosiły się UKS Szkwał Legionowo, MKŻ Żnin, Columbus Świecie oraz miejscowy MLKS Krajna - łącznie 20 łódek klasy Optimist.

W piątek, 28 czerwca br., w sali sesyjnej im. L. Prądzyńskiego w Sępólnie Krajeńskim odbyła się X Sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

8 czerwca na Molo Spacerowym w Sępólnie Krajeńskim  pod nazwą  „Sercem z muzyką” odbył się galowy koncert I Powiatowego Konkursu Wokalnego. Sam konkurs odbył się kilka dni wcześniej dla szkół podstawowych i gimnazjów w Szkole Podstawowej w Wałdowie, a dla przedszkolaków w Przedszkolu nr 1 w Sępólnie.  Konkurs w Wałdowie i Koncert Galowy prowadził Sebastian Skaja.

Sępoleńscy policjanci w celu wyeliminowania z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących, cyklicznie powtarzają różnego rodzaju akcje policyjne. Tym razem, w ręce mundurowych wpadło dwóch kierowców, którzy stworzyli potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Policjanci apelują, jeśli „PIŁEŚ - NIE JEDŹ !”.

Sępoleńscy policjanci prowadzili poszukiwania 21-letniej mieszkanki powiatu. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że jej życiu zagraża niebezpieczeństwo. Na szczęście, dzięki właściwej reakcji rodziny i miejscowych mundurowych, kobieta w porę została odnaleziona i przekazana pod opiekę lekarzy.

We wtorek, 28 maja br., w Lutowie odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Matki. Samorządowcy z gmin z terenu powiatu oraz przedstawiciele władz samorządowych powiatu sępoleńskiego, złożyli Mamom z tej okazji najserdeczniejsze życzenia.

W poniedziałek, 27 maja br., w sali im. Lucjana Prądzyńskiego Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim odbyła się IX sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

Top