Reklama

Powiat Sępoleński

W środę, 18 czerwca br. w Szpitalu Powiatowym w Więcborku podpisano umowę na zakup nowej karetki. Pieniądze na nowy ambulans, w wysokości 400 tysięcy złotych, przekazało lecznicy Ministerstwo Zdrowia.

W środę, 11 września br. wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz przekazał samorządowcom z powiatu sępoleńskiego kolejne kilka milionów na odbudowę i remonty dróg.

Lepiej płatna praca, dostęp do nauki w lepszych szkoły czy załatwienie zwykłych formalności w urzędach - takich możliwości pozbawionych jest wielu mieszkańców regionu. Dzieje się tak, bo nie dojeżdża do nich autobus albo pociąg. Kilka dni temu podpisano pierwsze umowy na dofinansowanie połączeń autobusowych w 10 powiatach i gminach. O tym, jak wygląda przywracanie połączeń komunikacyjnych, rozmawiano w poniedziałkowym programie "Samorządni".

W sobotę, 7 września br. Sośno było gospodarzem dożynek Powiatu Sępoleńskiego i Gminy Sośno. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tegorocznego święta plonów.

Od 2016 roku na terenie powiatu sępoleńskiego funkcjonuje system darmowej pomocy prawnej. Nieodpłatna pomoc prawna jest zadaniem zleconym z zakresu administracji rządowej. Środki na realizację zadania pochodzą z budżetu państwa.

W piątek, 30 sierpnia br. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego im. L. Prądzyńskiego odbyła się XII Sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

We wtorek, 27 sierpnia br. wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał z samorządowcami pierwsze umowy o dopłaty na przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. Powiat sępoleński z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej otrzyma dopłatę w łącznej wysokości 61 454,00 zł na utworzenie nowych 15 linii komunikacyjnych.

Początkowo "jedynką" w okręgu bydgoskim miał być Krzysztof Brejza. Obecny poseł Platformy Obywatelskiej wystartuje jednak w wyborach do Senatu z okręgu 10., obejmującego powiaty: inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński i żniński. Nową "jedynką" w Bydgoszczy został były europoseł Tadeusz Zwiefka. "Dwójką" na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu 4. będzie poseł Paweł Olszewski, "trójką" Iwona Kozłowska, a "czwórką" - Ireneusz Nitkiewicz, który dołączył do Inicjatywy Polskiej. 

„Dzięki Tobie!” to hasło przewodnie kampanii, która zachęca do wstępowania w szeregi wolontariuszy Szlachetnej Paczki - jednego z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Rekrutacja ruszyła również w powiecie sępoleńskim, więc masz szanse stać się SuperW  i pomóc osobom w Twojej okolicy!

W sobotę, 10 sierpnia br. na boiskach Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim odbyła się VI edycja cyklicznego turnieju w siatkówce plażowej mężczyzn. Tegoroczny turniej rozegrany został pod hasłem "100 lat dziedzictwa historyczno-kulturowego powiatu sępoleńskiego".

Top