Powiat Sępoleński

We wtorek, 21 maja br., w powiecie sępoleńskim przeprowadzone zostały ćwiczenia pn. “Krajeński Gaj 2019“, które zostały zorganizowane prze KP PSP w Sępólnie Krajeńskim w Nadleśnictwie Lutówko. W manewrach wzięło udział łącznie 25 zastępów straży pożarnych, 115 strażaków i 6 leśników. Ćwiczenia obserwowali strażacy z wydziału operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu, Komendant Powiatowy PSP, Nadleśniczy z Lutówka Marek Gackowski, przedstawiciel Zarządzania Kryzysowego Irena Miczko oraz Burmistrz Kamienia Krajeńskiego Wojciech Głomski.

W piątek, 17 maja br., w Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Krajeńskim odbyło się spotkanie z rolnikami w sprawie afrykańskiego pomoru świń (ASF). W spotkaniu wziął udział Jerzy Dymek - Kujawsko-Pomorski Lekarz Weterynarii oraz Magdalena Czerkawska-Tyborska z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Sępólnie Krajeńskim. 

Pomimo niezachęcającej, pochmurnej  pogody na starcie IX Krajeńskiego Rajdu Rowerowego stawiło się blisko 40 uczestników. Pozytywne nastawienie, dobre humory oraz  słodki poczęstunek przygotowany przez KGW Orzełek rozgoniły chmury.

Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie Krajeńskim ogłasza nabór na stanowisko zaopatrzeniowca Zespołu Administracyjno-Gospodarczego. Szczegółowe informacje można znaleźć poniżej, na stronie BIP KPP w Sępólnie Krajeńskim w zakładce - Praca w Policji oraz telefonicznie pod numerem 052 389 02 09.

We wtorek rano, 7 maja br., placówki edukacyjne w całym powiecie sępoleńskim otrzymały informację o ładunkach wybuchowych, które rzekomo miały być podłożone w budynkach szkół na terenie powiatu sępoleńskiego. Strażacy wraz z policją interweniowali m.in. w Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Więcborku, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku, w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim oraz w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie.

W ostatnią niedzielę, 28 kwietnia br. w Sypniewie (gm. Więcbork) odbyła się V edycja Powiatowych Targów Ogrodniczo - Rolniczych.

Przed nami kolejny majowy weekend. Nad bezpieczeństwem podróżujących, jak i tych, którzy postanowili odpocząć w swoim miejscu zamieszkania będą  czuwać sępoleńscy policjanci. Pamiętajmy jednak, że to my sami w dużej mierze odpowiadamy za własne bezpieczeństwo.

W piątek, 26 kwietnia br.,  w sali im. Lucjana Prądzyńskiego Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim odbyła się VIII sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego sępoleńskiej komendy zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu, który posiadał przy sobie śladowe ilości marihuany. Z narkotykami wpadł podczas legitymowania. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W sobotę, 13 kwietnia br., w Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim Koła Gospodyń Wiejskich z czterech gmin powiatu sępoleńskiego zaprezentowały tradycyjne potrawy goszczące na wielkanocnych stołach w naszym regionie. Świąteczne potrawy do degustacji dla mieszkańców powiatu przygotowała także Lokalna Grupa Działania "Nasza Krajna". Zabrakło niestety przedstawicieli z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Sypniewa oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Więcborka, którzy z powodu strajku nauczycieli nie zaprezentowali swoich kulinarnych umiejętności podczas tegorocznej wystawy.

Top