Powiat Sępoleński

Tegoroczna akcja "Znicz" rozpoczęła się 31 października i trwała do 3 listopada br. W tych dniach na drogach naszego powiatu trwały wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i zmotoryzowanym uczestnikom ruchu, którzy odwiedzali groby swoich najbliższych. W trakcie trwania działań doszło do jednej kolizji drogowej oraz zatrzymano pięciu kierujących, którzy nie powinni siadać za kierownica swoich pojazdów.

Miniony weekend pokazał, że na drogach powiatu sępoleńskiego nie brakuje piratów drogowych, którzy za nic mają obowiązujące prawo. Policjanci zatrzymali łącznie pięć osób, które w ogóle nie powinny wsiadać za kierownicę.

XIV Sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego była wyjątkową okazją uhonorowania laureatów nagród starosty sępoleńskiego "Krajeński Anioł" i "Krajeńska Iskierka". Warto przypomnieć, że nagroda "Krajeński Anioł" ustanowiona została w celu uhonorowania tych, którzy w różny sposób niosą pomoc osobom niepełnosprawnym. Zaś "Krajeńska Iskierka" dedykowana jest dzieciom i młodzieży do lat 18, którzy przez swą działalność niosą pomoc drugiemu człowiekowi, krzewiąc ideę wolontariatu.

W piątek, 25 października br. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego im. L. Prądzyńskiego odbyła się XIV sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

W czwartek, 24 października br. w Sejmie RP odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń o wyborze na posła. Nie mogło tam zabraknąć Iwony Kozłowskiej, która w okręgu bydgoskim z wynikiem 9 325 głosów uzyskała mandat posła. Niewielki powiat sępoleński ma się z czego cieszyć bo po 4 latach przerwy ma ponownie swojego przedstawiciela w parlamencie.

26-letni mieszkaniec powiatu sępoleńskiego trafił do policyjnego aresztu po tym, jak mundurowi podczas kontroli drogowej zabezpieczyli należące do niego narkotyki o łączonej wadze ponad 100 gram. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna kierował samochodem będąc pod ich wpływem. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Powiat sępoleński, po 4 latach przerwy ma ponownie swojego przedstawiciela w Sejmie. Iwona Kozłowska, startująca w okręgu nr 4 z listy Koalicji Obywatelskiej zdobyła 9 325 głosów (2,03%) i tym samym w nowej kadencji Sejmu RP na lata 2019-2023 obejmie mandat posła. 

Prawo i Sprawiedliwość w powiecie sępoleńskim w wyborach do Sejmu uzyskało ponad 42% głosów. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 26 procent. Podium uzupełnia Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyskując 12,54 procent.

W czwartek, 10 października br. Marek Witkowski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu podsumował kampanię wyborczą do parlamentu i zachęcił wszystkich do wzięcia udziału w niedzielnym głosowaniu.

Gościem programu "Rozmowa Dnia" na antenie TVP3 Bydgoszcz była Iwona Kozłowska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim i kandydatka Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska w wyborach do Sejmu.

Top