Kamień Krajeński

Po długiej walce z chorobą dziś (13.07) rano o godz. 4:20 w wieku 81 lat zmarł Kazimierz Fiałkowski, były wieloletni naczelnik a później burmistrz Kamienia Krajeńskiego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą środę, 17 lipca br. o godz. 11:00 w kościele parafialnym p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim.

W czwartek, 27 czerwca br., w sali posiedzeń kamieńskiego magistratu odbyła się IX Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

Grupa Teatralna "Sanatorium", działająca w barwach Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi, przygotowała dla swoich Widzów specjalny spektakl pn. "Mężczyzna do wzięcia".

W piątek, 14 czerwca br. nieopodal Kamienia Krajeńskiego nad rzeką Kamionka odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa powodziowego pod kryptonimem “Woda - Kamionka 2019”. W ćwiczeniach udział brały zastępy z KP PSP w Sępólnie Krajeńskim, a także zastępy jednostek OSP z terenu  powiatu sępoleńskiego. Jednym z elementów ćwiczeń była organizacja przepompowania wody z rozlewiska rzeki Kamionki do pobliskiego starorzecza przy pomocy pomp szlamowych. Kolejny element ćwiczeń zakładał budowę wałów przeciwpowodziowych w celu zabezpieczenia budynku mieszkalnego znajdującego się przy rzece. Dodatkowo, w ramach doskonalenia, ratownicy z OSP KSRG Więcbork udzielali jednej osobie kwalifikowanej pierwszej pomocy, która jak zakładał scenariusz straciła przytomność i doszło u niej do zatrzymania krążenia.

Jak co roku, tak i w tym, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim zorganizował Piknik Rodzinny dla swoich podopiecznych, ich rodzin oraz zaproszonych gości.

W poniedziałek (03.06) na drodze krajowej nr 25 w Płociczu doszło do kolejnego w tym roku wypadku drogowego. Na skutek zdarzenia czworo pasażerów trafiło do szpitali. Policja będzie wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W minioną sobotę, 1 czerwca br., przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kamieniu Krajeńskim powstał wielki plac zabaw, w którym dzieci do dyspozycji miały darmowe atrakcje: kącik malucha, a tam łowienie rybek, rzuty ringo i inne zabawy. Kocyki i namiot również okazały się przydatne by schować się przez upałem lub odpocząć.

Do dwóch lat więzienia grozi 19-latkowi z powiatu chojnickiego za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków. Młody mężczyzna wpadł po tym, jak spowodował zdarzenie drogowe w Obkasie (gm. Kamień Krajeński). Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W czwartek, 30 maja br, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego odbyła się VIII Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

W sobotę, 25 maja br., w Orzełku odbyły się obchody Gminnego Dnia Strażaka, połączone z jubileuszem 100-lecia istnienia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzełku.

Top