Kamień Krajeński

W środę, 1 maja br. nad j. Mochel w Kamieniu Krajeńskim odbyła się pierwsza "Majówka", której głównym organizatorem był Zarząd Samorządu Mieszkańców Miasta Kamień Krajeński. O oprawę muzyczną imprezy zadbał zespół Fairly Local, Paulina Leda oraz Paulina Brewka.

W minioną sobotę, 27 kwietnia 2019 r. Państwo Maria i Marian Wiese z Dużej Cerkwicy świętowali jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Jubilaci swoje świętowanie rozpoczęli Mszą Świętą. Przy wspólnym stole, w uroczystej atmosferze towarzyszyła im zarówno rodzina jak i goście na czele z burmistrzem Kamienia Krajeńskiego oraz kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Danutą. Za zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swojej rodziny Dostojni Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

W miniony piątek tj., 26 kwietnia 2019 r. Państwo Janina i Konrad Małek z Zamartego świętowali jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Przy wspólnej modlitwie, w uroczystej atmosferze towarzyszyła im zarówno rodzina jak i goście na czele z burmistrzem Kamienia Krajeńskiego oraz kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Za zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swojej rodziny Dostojni Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

W czwartek, 25 kwietnia br., w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego odbyła się VII Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

W sobotę, 13 kwietnia br. odbyła się #akcjaBrzuchowo, której celem było uporządkowanie ścieżki wokół jeziora Brzuchowo (gmina Kamień Krajeński). Zadanie nie było łatwe, bo powalonych drzew było bardzo dużo a sama ścieżka była zarośnięta i zaśmiecona.

Były wakacje 2018 roku. Nic nie wskazywało na to, że 1 września do szkoły wróci już inna dziewczynka, dziewczynka po strasznym wypadku...  Na pomoc Wiktorii przy gospodarstwie zawsze mogliśmy liczyć, gdybyśmy jednak wiedzieli, co stanie się tego dnia, nigdy nie zgodzilibyśmy się na to, by tak bardzo się w nią angażowała...  

W czwartek, 28 marca br. w sali obrad Urzędu Miejskiego odbyła się VI Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

W sobotę 16 marca br., ok. godz. 8:30 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wypłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Obkas – Zamarte (droga krajowa nr 25). Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz zastęp z Jednostki Operacyjno-Technicznej w Kamieniu Krajeńskim. Na miejscu okazało się, że doszło do wypadku samochodu osobowego marki Mazda. Autem podróżowały cztery osoby (dwie osoby dorosłe i dwójka dzieci). W wyniki zdarzenia trzy osoby zostały poszkodowane. Dwie z nich zostały zostały przetransportowane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Więcborku natomiast jedną zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Bydgoszczy. Droga krajowa na czas prowadzenia akcji była zablokowana.

Policjant gościł wczoraj (14.03) z wizytą u „Smerfów” z kamieńskiego przedszkola. Podczas spotkania mundurowy przypomniał przedszkolakom podstawowe zasady bezpiecznego podróżowania pieszo, a także o obowiązkach pasażera samochodu. Dodatkowo najmłodsi dowiedzieli się, jak postępować w przypadku spotkania na swojej drodze obcej osoby oraz jak należy się zachować w przypadku ataku agresywnego psa.

W sobotę, 9 marca 2019 r., jubileusz Diamentowych Godów, czyli 60 lat wspólnego pożycia małżeńskiego świętowali państwo Adelajda i Stanisław Kiedrowicz z Obkasu. W tej szczególnej uroczystości małżonkom towarzyszyła zarówno rodzina jak i goście na czele z burmistrzem Kamienia Krajeńskiego oraz kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego.

Top