Jubileusz Państwa Zofii i Wojciecha Pyszka z Orzełka
Gmina Kamień

25 kwietnia 55-lecie zawarcia związku małżeńskiego świętowali państwo Zofia i Wojciech Pyszka z Orzełka. Takie szczególne wydarzenie, jakim są Szmaragdowe Gody skłania do refleksji oraz powrotu do wspólnie spędzonych dni. Towarzyszyła im w tym rodzina oraz goście wraz z burmistrzem Kamienia Wojciechem Głomskim oraz kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Danutą Leboda.

Pani Zofia Pyszka, z domu Kuklińska, urodziła się 18 października 1943r. w miejscowości Wiele. Pan Wojciech urodził się 21 marca 1936 r. w Orzełku. Jubilaci poznali się na zabawie w Niwach Leśnych. Przysięgę małżeńską złożyli 25 kwietnia 1963 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kamieniu, natomiast ślub kościelny zawarli 27 kwietnia w tym samym roku w Zamartem.

Jubilatka po ślubie prowadziła gospodarstwo rolne i zajmowała się domem. Obecnie jest na emeryturze. Pan Wojciech mieszka w domu, w którym przyszedł na świat. Swoje życie zawodowe poświęcił pracy jako pilarz w Lasach Państwowych w Lutówku. W 1996 r. przeszedł na emeryturę. W 2003 r. państwo Pyszka swoje gospodarstwo przekazali córce. Teraz, będąc na emeryturze, mają więcej czasu dla siebie i na miłe spędzanie wolnych chwil. Mimo swego wieku są wciąż aktywni. Na co dzień prowadzą ogród, zajmują się drobiem i pomagają w wychowywaniu prawnuków.

Jubilaci wychowali 2 córki, doczekali się 5 wnuków i 4 prawnuków.

Szmaragdowe Gody to okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęło się w ciągu wspólnego życia. Czas pokazał, że ich przysięga ślubna nie była słowem rzucanym na wiatr. Państwu Pyszka składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, pomyślności i szczęścia na dalsze lata wspólnego życia.

Gmina Kamień

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top